BASIN BÜLTENİ-Actera, Türk oyun şirketi Brew Games'e 4 milyon dolar yatırım yaptı
25/02/2021 18:11:07

    Türkiye odaklı en büyük özel sermaye şirketi Actera, Türk oyun  şirketi Brew Games'e 4 milyon dolar tutarında yatırım yaptı.
    Yurt içi ve yurt dışında önemli oyun firmalarında çalışmış, birçok  başarılı oyunda imzası bulunan Brew Games kurucu ortağı ve CEO'su Ufuk
Benli, Actera yatırımı hakkında şunları söyledi: "Brew Games ekibi  olarak, Actera ile yaptığımız ortaklıktan dolayı çok heyecanlı ve  gururluyuz. Türkiye özellikle mobil oyun geliştirmede son beş yılda  büyük yol kat etti. Türk oyun şirketlerine yapılan yatırımların  artarak devam ettiğini görüyoruz. Geliştirdiğimiz oyunları dünyanın  beğenisine sunmanın yanı sıra sektörümüze yeni yetenekler kazandırmak  için de elimizden geleni yapacağız. Bu doğrultuda staj programları,  eğitimler ve seminerler düzenleyerek ülkemizin hem katma değerli  yazılım ihracatına hem de insan kaynağı yetiştirilmesine fayda  sağlamayı hedefliyoruz."
    Actera'dan yatırıma ilişkin yapılan açıklamada ise "Türkiye,  yetenekli insan kaynağı ve uluslararası başarılarıyla dünya çapında  bilinen bir mobil oyun geliştirme merkezi haline geldi. Yatırım  yaptığımız Brew Games'in ekibine ve oyun geliştirme potansiyeline olan  inancımız tam. Brew Games'in başarısının hem ülkemiz ihracatına hem de  istihdama fayda sağlayacağına inanıyoruz. Mobil oyun sektöründe
Türkiye'nin çok daha iyi yerlere gelebilmesi için ülkemizin başarılı  oyun şirketlerine yatırım yapmaya devam edeceğiz" denildi.
    Ortaklık sürecinde Brew Games'in danışmanlığını Acar & Ergönen
Avukatlık Bürosu, Actera'nın danışmanlığını ise Core Finance, Verdi
Avukatlık Ortaklığı ve PricewaterhouseCoopers üstlendi.

    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey 
Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.