FİNANS

BASIN BÜLTENİ-1. Uluslararası Turizm Gastronomisi ve Ağırlama Zirvesi FSUMMIT için geri sayım başladı
11/06/2021 18:14:26

Gastronomi turizmi ve ağırlama sektörünün önde gelen isimlerini  buluşturacak olan 1. Uluslararası Turizm Gastronomisi ve Ağırlama
Zirvesi FSUMMIT için geri sayım başladı. Bu yıl ilk olarak  gerçekleştirilecek olan zirvenin teması “Ağırlamada Farklılaşma”.

Akdeniz’in en çok tercih edilen destinasyonlarının başında gelen
Antalya, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Antalya Büyükşehir Belediyesi  katkılarıyla gerçekleşecek olan 1. Uluslararası Turizm Gastronomisi ve
Ağırlama Zirvesi FSUMMIT’e ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
Türkiye’nin doğal güzelliklerini, bölgesel ve yerel Gastronomik  değerlerini tanıtmak ve ülkemizi gastronomi turizminin ilgi odağı  haline getirmek amacıyla düzenlenen FSUMMIT, Sözen Organizasyon ev  sahipliğinde otel ve restoran profesyonelleri, yatırımcılar,  yöneticiler, gastronomi ve turizm profesyonelleri ile yerel ve  uluslararası şefleri bir araya getiriyor.

Turizm gastronomisi ve ağırlama sektöründe pandemi sonrası yeni normal  düzeni, dünyadaki trendler, yenilikler, sürdürülebilirlik, yatırım  planları gibi pek çok konuyu ele alacak olan FSUMMIT, ilk yılında  ‘Ağırlamada Farklılaşma’ temasını işleyecek ve konunun uzmanlarıyla  birlikte iş dünyasının kapılarını aralayacak. Ülke turizminin ve  gastronomisinin gelişmesine katkı sağlayacak olan FSUMMIT’te, ağırlama  sektörü katılımcılar tarafından 360 derece ele alınacak. 

Otellerde her şey dahil sistem, butik oteller, şehir otelleri,  çiftlikler, turizm destinasyonlarında restoranlar, gıda tedarik  zincirleri ve seyahat acenteleri gibi ağırlama sektörünü oluşturan  önemli yapı taşlarının derinlemesine ele alınacağı FSUMMIT, dünyadan  ve Türkiye’den yatırımcıların, işletmecilerin, gastronomi  profesyonellerinin öykülerine ve deneyimlerine ev sahipliği yapacak.
FSUMMIT, hem Türkiye’den hem de dünyadan önemli isimleri aynı çatı  altında buluşturarak sektöre yeni bir soluk getirecek.

23-24 Haziran’da FSUMMIT’te, TÜROFED Yönetim Kurulu Başkanı Sururi
Çorabatır, TÜROB Yönetim Kurulu Başkanı Müberra Eresin, AKTOB Yönetim
Kurulu Başkanı Erkan Yağcı, Antalya Büyükşehir Belediyesi Turizm
Danışmanı Osman Ayık, TÜHİD Yönetim Kurulu Başkanı Gonca Karakaş,
Dünya Seyahat Turizmi Konseyi CEO’su Gloria Guevara, TUSİD Yönetim
Kurulu Başkanı Güçlü Kaplangı, Nestle Genel Müdürü Ali Mansour, TAFED
Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Açıköz, Divan Grup Mutfak Koordinatörü
Giancarlo Gottardo, Vogue Group Yönetici Ortağı Özgür Tankut, Rixos
Premium Hotel Yönetici Şef Ümit Çelikkaya, Zennup 1844 Kurucusu Ömür
Akkor, OD Urla Kurucu Şefi Osman Sezener, Akra Otelleri Danışman Şefi
Tolga Atalay, Cookshop Genel Müdürü Selçuk Gengeç ve Sözen
Organizasyon Genel Müdürü Gökmen Sözen gibi önemli isimler konuşmacı  olarak yer alacak.    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey