FİNANS

Toyota, ABD'de 2030 yılına kadar otomotiv bataryaları için yaklaşık 3.4 milyar dolar yatırım yapacağını duyurdu
22/10/2021 18:13:04

Toyota, 2030 yılına kadar Amerika Birleşik Devletleri'nde otomotiv  bataryaları için yaklaşık 3.4 milyar dolar yatırım yapacağını duyurdu.

Bu yatırımla birlikte bataryalı elektrikli araçlar dahil olmak üzere  otomotiv bataryalarını geliştirmek ve yerelleştirmek hedefleniyor.
Yeni yatırım, Toyota'nın geçtiğimiz ay açıkladığı 13.5 milyar dolarlık  global batarya geliştirme ve üretim planının bir parçası olarak  gerçekleştirilecek.

Toyota Motor Kuzey Amerika batarya üretiminin yerelleştirmesini  desteklemek adına yeni bir şirket oluşturulacağını ve ABD'de Toyota
Tsusho ile birlikte bir otomotiv batarya tesisi kuracağını duyurdu.
Tesisin 2025 yılında üretime başlaması planlanıyor. Batarya  fabrikasıyla birlilkte Amerika'da 1,750 yeni iş imkanı yaratılacak.

Toyota'nın çevre için uzun vadeli sürdürülebilirlik hedefleriyle  birlikte elektrifikasyona olan yatırımı, tüketicilerin daha  ulaşılabilir elektrikli araçlar alabilmesini sağlayacak. Aynı zamanda  üretimin yerelleştirilmesiyle karbon emisyonlarının daha da  azaltılması hedefleniyor.

Yeni şirketin faaliyetlerinin bir kısmı, Toyota'nın yerel tedarik  zincirini ve lityum-iyon otomotiv bataryalarıyla ilgili üretim  bilgilerini daha da genişletmesine katkı sağlamayı içerecek. Bu  girişim öncelikle hibrit araçlar için batarya üretmeye odaklanacak.
Ayrıca Toyota'nın karbon nötr olma ve sürdürülebilirlik çalışmalarına  da yardımcı olacak. 

    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey 

Kredi Hesaplama