BASIN BÜLTENİ-Emirates kargo operasyonlarıyla global pazarları birbirine bağlıyor
03/04/2020 18:10:33

    30 Mart Pazartesi günü, yaklaşık 500.000 COVID-19 test kiti  taşıyan Emirates SkyCargo uçağı Brezilya'daki Sao Paulo Havalimanı'na  iniş yaptı. Guangzhou'dan yola çıkan kitlerin Dubai üzerinden  sevkiyatı, şirketin Sao Paulo'ya malzeme taşımak için gerçekleştirdiği  iki uçuştan ilkiyle tamamlandı. Aynı hafta içinde, Emirates, Hong
Kong'tan Sydney'e, el dezenfektanı ve koruyucu yüz maskesi dahil 200  ton civarında tıbbi malzeme taşıyan iki özel charter seferi  gerçekleştirirken, başka bir uçuşla Karachi'ye ilaç malzemesi taşıdı.
    Dünya çapında kritik tıbbi malzeme sevkiyatına ek olarak, Emirates
SkyCargo, BAE ve Orta Doğu'ya gıda malzemelerinin getirilmesinde de  hayati bir rol oynamaktadır. Mart ayının son haftasında, şirket
Dubai'ye 150 tondan fazla kolay bozulabilen gıda maddesinin taşınması  için Pakistan ve Hindistan'dan özel seferler düzenlemiştir. Kahire ve
Nairobi'den yapılan özel kargo seferleriyle de, Dubai'den başlayarak
Orta Doğu'daki diğer varış noktalarına kolay bozulabilen gıda  maddeleri taşınmaktadır.
    Dünya çapında hızla değişen şartlarda faaliyet gösteren Emirates
SkyCargo, zaruri malların taşınmasını sağlamak, ekonomileri  desteklemek ve global tedarik zincirlerinin sorunsuz işlemeye devam  etmesini sağlayarak dünya çapında şirketlerin devamlılığı muhafaza  etmesine yardımcı olmayı sürdürebilmek adına, operasyonlarını ve ağını  uyarlamak ve yeniden şekillendirmiştir..
    Emirates Kargo Bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısı Nabil Sultan: "Bu  zor zamanlarda, Emirates SkyCargo'nun, gıda ve ilaç gibi en fazla  ihtiyaç duyulan malların sevkiyatında ve aynı zamanda zaruri sektörler  genelinde faaliyetlerin devamlılığı açısından hayati önem taşıyan  diğer unsurların uçakla taşınmasında, global bir taşıyıcı bant görevi  görmesine yönelik taahhüdümüzün hiç olmadığı kadar arkasındayız.
Olağanüstü çevik ve müşteri odaklı bir şirket olarak, geniş gövdeli
Boeing 777 yolcu uçaklarımızdaki alt güverte kapasitesini kargo  uçaklarında sunduğumuz yük kapasitesine takviye olarak kullanarak çok  kısa bir süre zarfında kargo operasyonlarımız için yeni bir ağ ve  tarife tesis ettik.
    Ayrıca bu yeni senaryoda operasyonları konsolide etmek ve  maliyetleri azaltmak adına, tüm kargo taşıma operasyonlarımızı geçici  olarak Dubai Uluslararası Havalimanı'na (DXB) yönlendirdik. Tüm bu  eylemlerle, dünyanın her yerindeki müşterilerimizden gelen taleplere  daha hızlı tanıt vermeye çalışıyoruz," şeklinde konuştu.

    Yolcu uçaklarıyla özel kargo seferleri

    Emirates SkyCargo, global kargo operasyonları için, Boeing 777  yolcu uçaklarıyla yapılan kargo seferlerini de içeren yeni uçuş  tarifesini duyurdu. Bu uçuşlar sefer başına alt güvertede yaklaşık 40  tonluk yük kapasitesi sunacak ve Emirates'in kargo uçağı filosunun  sunduğu yük kapasitesine katkıda bulunacak.
    Bu kargo uçuşlarının Orta Doğu, Afrika, Asya, Avrupa ve Avustralya  genelinde 30'dan fazla noktaya gerçekleştirilmesi ve bu noktaların  büyük çoğunluğuna haftada ve günde birden fazla sefer düzenlenmesi  planlanmaktadır. Yolcu uçaklarıyla yapılacak özel kargo seferlerinin  tarifeleri ve varış noktaları, Emirates'in tarifeli kargo uçağı  seferleriyle en uygun bağlantı gözetilerek planlanmıştır.
    Emirates SkyCargo'nun tarifeli seferleriyle ilgili daha fazla  bilgiye şirketin web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.
    Tarifeli seferlere ek olarak, Emirates SkyCargo ayrıca piyasa  talebine göre Emirates uçaklarıyla charter seferleri ve özel amaçlı  uçuşlar gerçekleştirecektir.

    Operasyonların Dubai Uluslararası Havalimanı'nda birleştirilmesi

    1 Nisan 2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, Emirates
SkyCargo, kargo uçaklarının kullandığı Emirates SkyCentral DWC  terminalindeki operasyonlarını geçici olarak askıya alarak, tüm kargo  taşıma operasyonlarını Dubai Uluslararası Havalimanı'nda  birleştirrmiştir. Bu hamle, şirketin kargo uçağı seferleri ve
Emirates'in yolcu uçağı filosunda sunulan yeni özel kargo seferleri  arasındaki kargo operasyonlarını daha verimli hale getirmesini  sağlayacak.

    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey 
Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.