BASIN BÜLTENİ-TRYCON İnşaat Kurucu Ortağı/Güney: Diğer sektörlerde olduğu gibi inşaat sektörü de pandemiden etkilendi ama sektörün bu süreçten büyüyerek çıkacağına inanıyorum
04/06/2020 18:11:08

    Kurulduğu günden beri edindiği bilgi birikimi ve tecrübesiyle  imzasını attığı konut projeleri, endüstriyel yapılar (fabrika  inşaatları, hayvan çiftlikleri ve arıtma tesisleri) gibi hizmetlerde  işinde lider bir kurum olarak büyümeye devam eden TRYCON İnşaat’ın
Kurucu Ortağı / İnşaat Mühendisi Baha Güney, sektörün geleceğine  ilişkin umut dolu mesajlar verdi.
    Baha Güney, hemen her sektör gibi inşaat sektörünün de pandemiden  etkilendiğini ancak bu süreçten büyüyerek çıkacağına inandığını  belirtti.

    Salgın sonrası değişim yaşanacak

    İçinde bulunduğumuz koronavirüs süreci hakkında değerlendirmelerde  bulunan Güney, “Bu süreçten etkilenen sektörlere baktığımızda, inşaat  sektörünün -%1,5 daralma ile başı çektiğini görmekteyiz. Ancak bu  pandemiden sektör olarak büyüyerek çıkmak mümkün. Bunun için önce  devletimize, ardından aklı, zekâsı ve çalışkanlığı ile milletimize  inanmamız, güvenmemiz gerekmektedir” diye konuştu.
    Salgın sonrasında artık bazı şeylerin eskisi gibi olmayacağını ve  birçok şeyin farklılaşacağını belirten Güney, alışkanlıkların ve  yönelimlerin değişeceğini, firmaların da bu durumu göz önüne alarak  çalışmalarına devam etmesi gerektiğini kaydetti.

    Türkiye, başrol oyuncularından biri olacak

    Bu değişime ayak uydurmak için konut alanında hizmet veren  firmaların akıllı ev, akıllı bina teknolojilerine yöneleceğini ifade  eden Güney, “Firmaların çok katlı binalar yerine yatay mimariye, belli  lokasyonlarda yerleşim yerine dağınık lokasyonlara dağılmaya ağırlık  vermeleri gerekecek. Endüstriyel ve sanayiye dönük inşaat işlerinde de
2020’nin 4. çeyreğinden sonra büyümenin başlayacağını öngörmekteyiz.
Bu öngörümüzü de dünya üzerinde kurulan yeni düzende Türkiye’nin  başrol oyuncularından biri olacağı düşüncemize dayandırmaktayız.
Tarımda, hayvancılıkta açıklanacak yeni reform paketleriyle, yerli ve  milli üretime verilecek desteklerle, sanayi daha verimli ve güçlü hale  gelecektir. Bu da yatırım ve büyüme demektir. Sanayinin büyümesi  inşaat sektörünün büyümesi, inşaat sektörünün büyümesi de bu sektörden  geçimini sağlayan 200 farklı sektörün büyümesi demektir” diye konuştu.

    Topluma ve çevreye duyarlı projeler

    Bilgi birikimleri ve tecrübeleriyle yenilikçi projeleri hayata  geçirdiklerini ifade eden Güney, “Firmamızın başarısının altında  verimli iş gücüne sahip olması, ileri teknolojiye odaklanması,  yeniliğe ve gelişime her zaman açık olması, kararlı ve zoru başarma  hedefinde olması yatmaktadır. Kaliteden ödün vermeden güvenilir hizmet  veriyoruz. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek sürekli  kendimizi yeniliyoruz ve farklı bakış açıları ile müşterilerimiz için  en iyi hizmeti sunuyoruz” dedi.
    Müşteri beklentilerini yüksek kalite anlayışı ile karşılama  amacıyla çalışmalarına devam ettiklerini dile getiren Güney,  projelerinde topluma ve çevreye duyarlı teknolojileri kullandıklarına  dikkat çekti.

    Sağlam adımlarla ilerliyoruz

    TRYCON İnşaat olarak değişime her zaman açık olduklarını belirten
Güney, sürekli kendilerini geliştirdiklerini ve gelecek senaryolarına  göre yol aldıklarını söyledi. Güney, “Ülkemize değer katmayı amaçlayan  firmamız, bundan sonraki süreçte de sektörde sağlam ve istikrarlı  adımlarla büyümeye devam edecek. Değişimin yaşanacağı yeni dünya  düzeninde, müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda  projelere imza atmaya devam edeceğiz. Her zaman olduğu gibi pandemi  sürecinden sonra da farklı projelerimizle adımızdan söz ettirmeyi  sürdüreceğiz” dedi.    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://www.metalsmarket.net
    http://twitter.com/ForeksTurkey 
Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.