Dicle Elektrik: Mardin'de borcunu ödeyenlere elektrik vereceğiz
07/07/2020 15:26:18

    Mardin'de tarımsal sulama abonelerinin birikmiş 1.3 milyar liralık  borcu nedeniyle elektrik kesintisi devam ederken, Dicle Elektrik  borcunu ödeyen abonelere elektrik vereceğini, ödemek isteyenlere de  kolaylıklar sağlayacağını açıkladı.
    Mardin'de tarımsal sulama abonelerinin yıllardır ödenmeyen  borçları nedeniyle elektrik kesintisi devam ederken, bölgenin elektrik  dağıtım hizmetini yürüten Dicle Elektrik, borcunu ödeyen abonelere  jeneratörler üzerinden elektrik verileceğini, borçlarını ödemeyen  abonelere yönelik herhangi bir çözümün mümkün olmayacağını belirtti.
    Dicle Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Yaşar Arvas, elektrik  kesintisiyle ilgili farklı platformlarda mağduriyet algısı  oluşturulmak istendiğine dikkat çekerek, "Elektrik tedariğinin yeniden  sağlanabilmesi borçların ödenmesine bağlı. Biz Mardin'deki tarımsal  sulama abonelerimizin bize olan borçları konusunda yıllardır  sabrettik, tahammül gösterdik. Ama geldiğimiz noktada, bu sabrımızın  istismar edildiğini gördük. Faturasını düzenli ödeyen abonelerimizin  hakkını korumak adına bundan sonra da kararlı tavrımızı sürdüreceğiz.
Borçlarını ödeyenlere yeniden elektrik vereceğiz. Ödemeyenlerle ilgili  herhangi bir çözüm söz konusu olmayacak" dedi.

    Yıllardır ödenmeyen 1 milyar 342 milyon liralık borç var

    Genel Müdür Arvas tarafından yapılan açıklamada, 6 bin 173  tarımsal sulama abonesinin uzun yıllardır ödenmediği için biriken ve 1  milyar 342 milyon liraya ulaşan elektrik borcu nedeniyle elektrik  kesintisine gidildiği hatırlatıldı. Arvas, borçlarını ödeyen tarımsal  sulama abonelerine tüm masrafları Dicle Elektrik tarafından  karşılanacak şekilde jeneratörler üzerinden yeniden elektrik vermeye  hazır olduklarını, ayrıca borçlarını ödemek isteyen abonelere daha  önce olduğu gibi bundan sonra da, gecikme cezası indirimi ve  taksitlendirme gibi imkanlar sunulacağını vurguladı.
    Öte yandan, şirketten yapılan açıklamada, değişik platformlarda  yer alan haberlerde Mardin'deki kesintinin kapsam ve sebeplerinin yer  almadığı belirtilerek, içme suyu temininde kullanılan elektrik ile  meskenlerde kullanılan elektriğin kesinti kapsamında olmadığının altı  çizildi. 

    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey 
Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.