ANALİZ-ONS Altın Fiyatları(Ahlatcı Yatırım)
21/09/2020 11:17:11

    Ahlatcı Yatırım Tarafından Hazırlanan Altın Analizi:
    "Geçtiğimiz haftanın son işlem gününde koronavirüs vaka  sayılarındaki artışın neden olduğu endişeler ve Dolar endeksindeki  yatay seyre ek olarak, risk iştahındaki gerileme güvenli varlık olarak  değer gören Ons Altın'a destek olmayı sürdürdüğü gözlenmişti. Haftanın  ilk işlem gününde ise Fed Başkanı Powell'ın gerçekleştireceği konuşma  öncesi haftanın ilk işlem gününe 1950 Dolar seviyesinde başlayan  değerli metalin Dolar çevresindeki yatay hareketler ve risk  iştahındaki gerilemeden destek alarak yukarı yönlü sınırlı hareketini  sürdürdüğü gözleniyor. Gün içerisinde devam eden koronavirüs  endişeleri ve yatırımcıların bu hafta düzenlenecek konferansta  madencilik sektöründen gelecek haberlere odaklanması sonucu Ons
Altın'a olan talebin devam etmesi durumunda 1958 - 1967 direnç  seviyeleri takip edilebilir. Olası bir satış baskısı ile 1950 - 1955  bölgesinde tutunamaması durumunda ise 1942 - 1935 destek seviyeleri  izlenebilir.

Destekler: 1942 / 1935 / 1930
Dirençler: 1958 / 1967 / 1975 "

                           ******

    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı  sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri  tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer  alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize  uygun sonuçlar doğurmayabilir.

                           *******

    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey 
Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.