FİNANS

BASIN BÜLTENİ-Saran Group 21. spor salonunu Elazığ'da açtı
08/04/2021 18:12:59

    Topluma faydalı bireyler yetiştirmek ve gençlere spor sevgisini  aşılamak amacıyla sosyal sorumluluk çalışmalarına devam eden Saran
Group  Türkiye’nin çeşitli illerinde kullanıma sunduğu spor  salonlarına bir yenisini daha ekledi. Saran Group’un Atatürk adını  verdiği 21. spor salonu 8 Nisan Perşembe günü salgın önlemleri  kapsamında kısıtlı sayıda davetlinin katıldığı tören ile hizmete  açıldı. 
    Bilinçli ve sağlıklı bir nesil yetişmesine katkı sağlamak  hedefiyle, eğitim ve spor alanlarında kurumsal sosyal sorumluluk  çalışmaları yürüten ve Türkiye’ye pozitif katkı sağlayan Saran Group   geleceğin sporcularının yetişmesine destek olmaya devam ediyor. Bu  amaç doğrultusunda Saran Group, 2000 yılında Hakkari Çukurca’da ilk  spor salonunu açtı ve 21 yıldır Türkiye’nin her bölgesinde spor salonu  açarak Milli Eğitim Bakanlığı’na devrediyor.
    2020 yılında Türkiye’yi derinden sarsan büyük Elazığ depreminin  ardından bölgenin yeniden ayağa kalkması için desteklerini sunan Saran
Group, 21. spor salonunu da bu bölgede açma sözü vermişti. Her zaman  olduğu gibi sarı – lacivert renklerle inşa edilen, Saran Group’un  yaptırdığı 21. spor salonunu olan Atatürk Spor Salonu 8 Nisan Perşembe  günü Elazığ’da gençlerin hizmetine sunuldu.
    Pandemi nedeniyle yalnızca protokol ve sınırlı sayıda davetlinin  katıldığı törenle hizmete sunulan Elazığ Atatürk Spor Salonu’nun  açılışını Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran yaptı.
Elazığ CHP Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı
Osman Köse, Vali Yardımcısı Yunus Emre Vural, Elazığ Gençlik Spor İl
Müdürü Abdulsamet Eren, Belediye Başkan Vekili Nazif Bilginoğlu, 
Aksaray Mahalle Muhtarı Özcan Bal’ın da katıldığı törenin ardından  spor salonu Elazığ Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne devredildi.
    Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran: Anadolu’nun
Dört Bir Yanında Gençlere Sporu Sevdirmek İstiyoruz
    Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, açılış  konuşmasında: “Bugüne kadar Anadolu’nun dört bir yanında 20 spor  salonu açtık ve Milli Eğitim Bakanlığı’mıza devrettik. Bugün 21. spor  salonumuzun açılışı ve Elazığ Spor İl Gençlik Müdürlüğü’ne devri için  buradayız. Ben bugün sahip olduğum her şeyi spora borçluyum. Spordan  kazandığımızı yine spora yatırarak gençlerimize ve ülkemize katkı  sağlamak en büyük amacımız. Bu ülkenin gençlerine umut olabiliyorsak,  güzel şeyler yaşatabiliyorsak bizden mutlusu yok. Gençlere  verebileceğim en iyi tavsiye çok okuyun, çok çalışın, kendinizi  sürekli geliştirin, mutlaka spor yapın ve her zaman güçlünün yanında  değil haklının yanında yer alın. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa
Kemal Atatürk’ün adını verdiğimiz 21. spor salonumuz herkese hayırlı  olsun” dedi.    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey