FİNANS

Ventures, Identify Türkiye iş birliği ile yeni nesil uzaktan müşteri edinme platformu KimlikBasit'i hayata geçirdi
19/04/2021 10:56:11

    FinTech girişim kurucusu Insha Ventures, kimlik yönetim platformu
Identify Türkiye iş birliği ile yeni nesil uzaktan müşteri edinme  platformu KimlikBasit'i hayata geçirdi. KimlikBasit ile uzaktan  müşteri edinim süreçleri tamamen dijitale taşınıyor.
    Albaraka Türk Katılım Bankası tarafından hayata geçirilen ve 2020  yılında FinTech girişim kurucusu olarak faaliyetlerine başlayan Insha
Ventures, ürün ve hizmetlerine yenilerini eklemeye devam ediyor. Insha
Ventures'ın Almanya'nın en büyük kimlik yönetim platformu (IMPaaS)  sağlayıcılarından biri olan Identify'ın Türkiye birimi ile birlikte  hayata geçirdiği KimlikBasit, uzaktan uçtan uca kimlik doğrulama  hizmeti sayesinde sahtecilikle mücadele, kara para aklamayı önleme  çözümleri, yasal yükümlülükleri sağlama hizmetleri sunarken,  firmaların uzaktan müşteri edinim süreçlerini kolaylaştırıyor ve  maliyet avantajı sağlıyor.
    KimlikBasit, özellikle finansal hizmet veren ve kullanıcı  doğrulama süreçlerinin önem arz ettiği endüstrilerde KYC 5'e kadar tüm  kullanıcı doğrulama türlerini destekliyor. Yapay zekâ ve diğer  teknolojilerle desteklenen KimlikBasit, kullanıcının kimliği ya da  pasaportu üzerinden çiple verileri okuma ve video konferans ile  doğrulama yapıyor. Mevcut müşteri bilgilerinde eksiklerin tamamlanması  ve ek işlem güvenlik protokollerinde de yaygın bir şekilde kullanılan
KimlikBasit ile mobil uygulama ve web üzerinden doğrulama  yapılabildiği gibi ürün ya da hizmeti alan firma bir panel üzerinden  kullanıcılarını yönetebiliyor. Bu yeni ürün ile ayrıca doğrulamayı  yapacak çağrı merkezi çalışanı eğitimleri ve API entegrasyonu da  sağlanıyor.

    SEZER: "DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜ TAMAMLAYICI BİR HİZMET"

    Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Insha Ventures Genel Müdürü
Yakup Sezer, şunları söyledi: "Insha Ventues'ın dijital bankacılık  alanındaki müşteri deneyimi ile Identify'ın Almanya'daki satış  tecrübesini Türkiye'nin yeni nesil uzaktan müşteri edinimi alanında  hizmet veren FinTech girişimi KimlikBasit'te birleştirdik.
KimlikBasit, başta finansal kurumlar olmak üzere işletmeler için  tasarlanmış kara para aklamayı ve kimlik sahteciliğini (AML/KYC)  önleyen çözümlerle, yapay zekâ destekli biyometrik veri karşılaştırma  ve doğrulama sağlayan, çağrı merkezi destekli uzaktan müşteri edinimi  alanında faaliyet gösteren bir FinTech girişimidir. Finansal  kuruluşların ve şirketlerin dijital dönüşümünü tamamlayıcı bir hizmet  sunan KimlikBasit, yapay zekâ destekli biyometrik karşılaştırma ve  doğrulama ile fark yaratıyor ve bankacılık dışı alanlarda da kullanım  ve maliyet avantajı sağlıyor." KimlikBasit'in sahtecilikle mücadele de  etkili bir çözüm olmasının yanında yasal yükümlülükleri de  sağladığının altını çizen Sezer, "KimlikBasit ile sunduğumuz hizmetler  arasında çağrı merkezi temsilci eğitimi ve müşteri deneyimi odaklı  süreç yönetimi de yer alıyor. Böylece pazardaki rakiplerimizden  farklılaşıyoruz" dedi.

    ÜNSAL: "10 DAKİKADA UZAKTAN YENİ MÜŞTERİ EDİNİMİ MÜMKÜN"

    Identify Türkiye Genel Müdürü Ali Haydar Ünsal ise şöyle konuştu:
"Identify Türkiye olarak Almanya'da uzaktan kimlik tespitine ilişkin  tecrübelerimizi Türkiye'de Insha Ventures ile birleştirerek
KimlikBasit platformunu hayata geçiriyoruz. Türkiye'de sektörlerin  regülasyonlara aracılığıyla dönüşümüne şahitlik ederken bu dijital  dönüşümün kritik bir parçası olmak bizi heyecanlandırıyor. Müşteri  deneyiminin önemli bir değişime uğradığı bu dönemde eticaret,  bankacılık, otomotiv, sermaye piyasaları gibi kritik sektörlerde  şirketlerin 10 dakika içinde yeni müşteriler edinmesini  kolaylaştırıyoruz. Identify Türkiye Akademi ile de müşteri  temsilcilerinin regülasyonlara uygun olarak yetiştirilmesini  sağlıyoruz. Tüm bu hizmetlerimizi KimlikBasit platformunda şirketlere  sunarak kurumların dijital dönüşümünü tamamlayacağız."

    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey 

Kredi Hesaplama