FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN
[CONSOLIDATION_METHOD_TITLE] [CONSOLIDATION_METHOD]
İlgili Şirketler
[KLKIM]
İlgili Fonlar
[]
Türkçe
oda_MaterialEventDisclosureGeneralAbstract|
Özel Durum Açıklaması (Genel)
oda_UpdateAnnouncementFlag|
Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
oda_CorrectionAnnouncementFlag|
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
oda_DateOfThePreviousNotificationAboutTheSameSubject|
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
-
oda_DelayedAnnouncementFlag|
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
oda_AnnouncementContentSection|
Bildirim İçeriği
oda_ExplanationSection|
Açıklamalar
oda_ExplanationTextBlock|

Uzun zamandır, Kale Grubunda İnsan Kaynakları Politikası çerçevesinde uygulanan Halefiyet Prensibinin neticesi olarak üst düzey yöneticilerimizin bir sonraki pozisyonlara hazırlığı yapılmaktadır. Nitekim bu prensibimiz gereği gerçekleşecek olan görev değişikliklerini paylaşmak isteriz:

Son 10 yılı Kale Grubu Başkan Yardımcısı (Üretim Sistemleri ve Operasyonel Gelişim) olmak üzere, 35 yıldır Kale Grubu'nda önemli görevlerde bulunan Kale Grubu Başkan Yardımcısı ve Holding İcra Kurulu Üyesi Sn.Kadri Tarık ÖZÇELİK'in, 1 Mart 2024 itibarıyla kendi isteğiyle emekli olması nedeniyle, bu tarihten itibaren bu göreve Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi A.Ş.'nin Genel Müdürü Sn.Altuğ AKBAŞ getirilmiştir.

Kale Grup Başkan Yardımcımız Sn.AKBAŞ da, 30 yıldır Kale Grubu'nda sırası ile, Kaledekor, Kalekim ve Kaleseramik Şirketlerimizde önemli görevlerde bulunmuş ve 2019 yılından bu yana Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi A.Ş.' nin Genel Müdürü ve Grup şirketlerimiz; Kalenakliyat, Kalemaden, Kalefrit Şirketlerimizin Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmakta olup, Genel Müdürlük görevini devrettikten sonra Kale Grubu Başkan Yardımcılığı görevi uhdesinde Kale Holding bünyesindeki  Kalemaden , Kalefrit ve Kalenakliyat Yönetim Kurulu Başkanı görevlerini devam ettirirken Kale Holding gözetiminde eşgüdüm ile yürütülen projelerde Kale Grubu Başkan Yardımcısı olarak katkılarını vermeye devam edecektir.

Sn.AKBAŞ, Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi A.Ş.'nin Genel Müdürlüğü görevini ise, 1 Mart 2024 tarihinden itibaren Kalekim Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin Genel Müdürü Sn.Timur KARAOĞLU'na devredecektir.

2001 yılında Kale Grubu şirketlerinden Kale Pazarlama'da Kalekim Ürün Sorumlusu olarak iş hayatına başlayan ve Kale Grubu'nda önemli görevlerde bulunarak 2019 tarihinden itibaren Kalekim Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin Genel Müdürü ve Grup şirketlerimizden Kalekim Lyksor'un Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmakta olan değerli yöneticimiz Sn.KARAOĞLU edindiği yönetsel engin tecrübeyi Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi A.Ş.' nin Genel Müdürü olarak tüm Grubumuza aktaracak olup Kalekim Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin Genel Müdürlüğü görevini, 2000 yılından itibaren Kalekim Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret A.Ş'de önemli görevlerde bulunmuş ve 2019 tarihinden itibaren Kalekim Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret A.Ş ‘nin Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çok başarılı bir performans ortaya koyan Sn.Murat GÖNÜLTAŞ'a devredecektir.

Kalekim Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin yeni Genel Müdürü Sn. GÖNÜLTAŞ, Kalekim ‘in halka arzından sonra iş planlarının önemli parçası olan yurt içi ve yurt dışı yatırımların hayata geçirilmesine, Kalekim'in ülkemizin en değerli markalarından biri haline getirmek için yeni vizyona uygun iş  planlarının  oluşmasına da önemli katkılar sunmuştur.

Kale Grubu Başkan Yardımcımız Sn.ÖZÇELİK'e hayatının bu yeni başlangıcında mutluluk dilerken, yeni sorumluluklar üstlenen tüm yöneticilerimizi tebrik eder, bu atamaların kendilerine, Grubumuza, yatırımcılarımıza ve ülkemize hayırlı olmasını dileriz.

Özgeçmişler

Kadri Tarık Özçelik Kimdir ?

1962 yılında doğan Tarık Özçelik Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Aynı bölümde yüksek lisans yapan Özçelik, Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde araştırma görevlisi olarak görev yaptı. 1988 yılında Çanakkale Seramik Fabrikaları Bilgi İşlem Bölümü'nde programcı olarak göreve başlamasını takiben Üretim Planlama bölümünde görev aldı.

1995 ve 2001 yılları arasında Kale Pazarlama Genel Müdürlüğü görevini yürüten Özçelik, 2004 yılına kadar Pazarlama Grup Başkanlığı, 2004-2013 yılları arasında ise Seramik Grup Başkanlığı, daha sonra Yapı Grubu Başkanlığı görevlerini sürdürdü.

Özçelik 2013 yılından bu yana Üretim Sistemleri ve Operasyonel Gelişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görevine devam etmiştir.

Altuğ Akbaş Kimdir?

1969 yılında İstanbul'da doğan Altuğ Akbaş, 1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl, Marmara Üniversitesi İşletme Enstitü Programına girdi ve Kale Grubu Şirketlerinden Kale Pazarlama bünyesinde Üretim Planlama Sorumlusu olarak iş hayatına başladı.

Akbaş, 2003 yılına kadar Kale Pazarlama'da sırasıyla Planlama Yöneticiliği, Pazarlama Müdür Yardımcılığı, Satış Müdürlüğü, Pazarlama Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. 2003 yılında Kaleseramik çatısı altında başladığı Pazarlama Grup Müdürlüğü görevini 2008 yılına kadar sürdüren Akbaş, sonrasında Kaledekor bünyesinde Genel Müdür görevini üstlendi. 2011 yılında Kalekim Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlayan Akbaş, 2013 yılında Genel Müdür oldu. Altuğ Akbaş, 2019 yılından bu yana Kaleseramik Genel Müdürü olarak görevine devam etmiştir.

Timur Karaoğlu Kimdir ?

Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden 1998 yılında mezun oldu. 2000 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi'nde İnşaat Mühendisliği Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.

Timur Karaoğlu, 2001 yılında Kale Grubu şirketlerinden Kale Pazarlama'da Kalekim Ürün Sorumlusu olarak iş hayatına başladı. 2007 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi MBA programını bitirdi. Kale Pazarlama Şirketi'nde Satış Müdür Yardımcısı pozisyonunda 4 yıl çalıştı. Şubat 2008'de Kaleseramik'te başladığı Dağıtım Kanal Satış Müdürlüğü görevini 2013 yılına kadar sürdürdü. 2018 yılına kadar Perakende Piyasalar Başkan Yardımcısı ve Yurtiçi Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak görevler aldı.

Son olarak Şubat 2018'de Kalekim Satış-Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Timur Karaoğlu, 21 Ekim 2019 tarihinden itibaren Kalekim Genel Müdürü olarak görevini sürdürmüştür.
Murat Gönültaş Kimdir ?

Murat Gönültaş, Boğaziçi Üniversitesi İİBF Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden 1999 yılında mezun oldu. Aynı yıl Kale Grubu şirketlerinden Kalebodur Seramik A.Ş. de başladığı iş hayatına 2000 yılından itibaren Kalekim'de devam etti. Dış Satınalma Sorumlusu olarak başladığı Kalekim'de sırasıyla Planlama ve Satınalma Şefi, Planlama ve Satınalma Müdür Yardımcısı ve Satınalma Müdürü pozisyonlarında bulundu.

Sabancı Üniversitesi Liderlik Gelişim Programı, EFQM Değerlendirici ve 6 Sigma Yeşil Kuşak sertifikalarına sahip olan Murat Gönültaş, Şubat 2019 tarihinden itibaren Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevini yürütmüştür.