BASIN BÜLTENİ-Aniventi ve Viaveri Teknoloji, Kovid-19'a karşı Pandemi Yönetim Sistemi geliştirdi
03/04/2020 18:10:30

    Ankara Kalkınma Ajansı'nın millileştirme projesi olan Yerli
Tedarik ve İş birliği platformunda yer alan ve Hacettepe Teknokent'de
Ar-Ge çalışmalarını sürdüren Aniventi A.Ş. ABD Savunma Bakanlığı Hava
Kuvvetleri'nin silah ve mühimmatlarını çip ile takip etmenin ardından  iş ortağı Viaveri Teknoloji ile Dünyanın bir numaralı problemi hale  gelen ve hayatı olumsuz yönde etkileyen Kovid-19 corona virüsüne ve bu  tür tüm Pandemilere yönelik Pandemi Yönetim Sistemi geliştirdi.

    Korona Virüs Takip Edilirse Yenilir…

    Aniventi ve Viaveri tarafından geliştirilen Pandemi Yönetim
Sistemi sayesinde, renk ile sınıflandırılacak kişiler ve en son  bulundukları, alışveriş yaptıkları, gezdikleri tüm yerler tespit  edilip, oradaki kişilere de sistem üzerinden hızlıca bildirimler  gönderilebilecek. Herkes en yakın sağlık kuruluşu ile önce uzaktan  akabinde semptomlar eğer Kovid-19 bulgularını gösteriyorsa direk  giderek yayılmanın önüne hızlıca geçilecek. Uygulama sayesinde  bulguları şüpheli olan ve kendisini iyi hissetmeyen vatandaşlarımız
Panik Butonu sayesinde acil çağrı açabilecek ve Kovid-19 donanımlı  ambulanslar ile en yakın Korona Tedavi sağlık kuruluşuna vatandaşımız  götürülecektir.
    Temas edilen her kişi ve her lokasyon sisteme otomatik olarak  eklenecek ve o lokasyondaki kişilere anlık bildirimler ve Kovid-19  tedavi ve korunma önerileri gidecek.
    Sistem tüm vakaları bilecek ve vaka olan vatandaşlarımızın temasta  bulunduğu tüm lokasyon ve kişileri de sisteme dahil ederek Aile
Hekimlerinin büyük destekleri ile de bu virüse de ülke olarak dur  diyebileğimizi vurgulayan Aniventi Kurucu Ortağı Nejat Ünsal, herkes  şu an karşısındakinin sağlığını kendi sağlığı gibi düşünürse bu  sürecin daha hızlı son bulacağını söyledi.
    Öncelik Sistem Üzerinden Virüsün Yayılmasını Önlemek, Sonra Tedavi
Uygulamak.
    Viaveri Teknoloji ve Aniventi firma yetkilileri ülkemiz ve tüm  vatandaşlarımız için devletimiz ile el ele bu pandeminin de üstesinden  geleceklerini söyledi ancak önceliğimizin virüsün yayılmasının  önlenmesinin olmasını vurguladı.
    Sistem sayesinde 14 Gün Kuralı'nın da hızlıca ve doğruca  uygulanabileceği belirtildi.
    Firma yetkililerinin belirttiği üzere  sistem üzerinden kitlesel  pandemi yönetimi T.C. Sağlık Bakanlığı ve T.C. İçişleri Bakanlığı  sistemleriyle entegre bir şekilde çalışabilecek, vakaların  yayılmasının önüne geçilmiş olacak.


    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey 
Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.