FİNANS

BASIN BÜLTENİ-İkitelli OSB 2020 yılının ilk 8 ayında sanayicilere toplamda 10.834.240 TL tasarruf sağladı
25/09/2020 13:15:41

    Türkiye ihracatına en büyük katma değeri sağlayan en eski ve en  büyük organize sanayi bölgesi İkitelli Organize Sanayi Bölgesi (İOSB)  sanayicilere desteklerini sürdürmeye devam ediyor. Bölgedeki elektrik  kullanıcılarının (abonelerin) son tedarikçisi olarak elektrik enerjisi  ihtiyacını Serbest Elektrik piyasasından satın alarak karşılayan
İkitelli OSB, bölgedeki ve İstanbul çevresindeki görevli tedarik  şirketlerinin uyguladığı birim fiyatlara göre 2020 yılının ilk 8  ayında sanayicilere toplamda 10.834.240 TL tasarruf sağladı.
    Konuya ilişkin İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut M. AYDIN  “Biz İkitelli Organize Sanayi Bölgesi yönetimi olarak pandemi  sürecinden önce olduğu gibi pandemi sürecinde de üreticimizin ve  sanayicimizin ihtiyaçlarını ve üretimlerini önemsedik ve önemli  çalışmalar yürüttük.”
    Ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 nedeniyle  üreticilerimizi ve sanayicilerimizi korumak temel ilkemiz olmuştur. Bu  nedenle yüksek gerilim sanayi abonelerinde %21,7, yüksek gerilim  sanayi harici abonelerde %32,3, alçak gerilim sanayi abonelerinde
%26,5, alçak gerilim sanayi harici abonelerde %34.1 daha ucuza  elektrik tedarik edilmiş ve sanayicimize sunulmuştur. Enerji, maliyet  kalemleri içerisinde sanayicimiz için yüksek düzeyde önem arz  ettiğinden, onların bu konudaki yükünü hafifletmek en asli  sorumluluğumuz altındadır. Biz sanayicimizin her zaman yanında olduk,  olmaya da devam edeceğiz. Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki   bölgemizde pandemi ile ilgili olarak tedbirlerimiz sıkı bir şekilde  devam etmektedir.” dedi.    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey 

Kredi Hesaplama