BASIN BÜLTENİ-ATSO/Çetin: Bayram sonrasında Antalya'mıza bekliyoruz
22/05/2020 18:12:56

    ATSO Başkanı Davut Çetin, "Biz Antalya olarak özellikle  bayramlarda ülkemizin dört bir yanından yüz binlerce insanımızı  kentimizde misafir etmeye alışmış bir kentiz. Bu vesileyle bayramda
Antalya'ya gelemeyecek olan ama kalbi Antalya sevgisiyle atan  dostlarımızı da çok özlediğimizi ve bayram sonrasında dört gözle  kentimize beklediğimizi ifade etmek isterim" dedi.
    Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı
Davut Çetin, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak ATSO  üyelerinin, Antalyalıların ve tüm İslam alemi’nin Ramazan Bayramını  kutladı. Davut Çetin mesajında, "Covid 19 salgını nedeniyle bu yıl  farklı bir Ramazan ayı yaşadık. Ramazan bayramını da buruk  karşılıyoruz. Bizim geleneğimizde Ramazan Bayramında tüm  sevdiklerimizle, komşularımızla bir arada olmak vardır. Ancak pandemi  süreci geleneksel kutlama alışkanlıklarımıza en azından bu yıl dikkat  etmemiz gerektiğini gösteriyor. Küresel salgın her şeyin önüne geçti.
Ülke olarak bu zor dönemde iyi bir sınav verdik ve veriyoruz. Ramazan
Bayramı sonrasında normalleşme sürecinin başarıyla sürdürülmesini  diliyorum. Umarım ülkemiz ve dünya bir daha böyle bir felaketle karşı  karşıya kalmaz. Bayramları anlamlı kılan yardımlaşma ve gönül gönle  olma duygusudur. Bayramlar manevi duyguların yükseldiği,  kırgınlıkların, küslüklerin geride bırakıldığı özel günlerdir. Ramazan
Bayramı Müslümanların birbiriyle kucaklaşma günüdür. Sevgiyi ve  paylaşmayı ne kadar çoğaltabilirsek yaşadığımız dünya o kadar  güzelleşecek, huzur dolu olacaktır. Bu anlamlı günlerde  başta aile  büyüklerimiz olmak üzere tüm akraba eş ve dostlarımızı, öksüz ve  yetimlerimizi her zamankinden daha fazla hatırlamalıyız. Bu bayram  belki sevdiklerimizi, akrabalarımızı komşularımızı ziyaret  edemeyeceğiz, büyüklerimizin ellerini öpemeyeceğiz, küçüklerimize  sarılamayacağız ama biliyoruz ki bugünler de geçecek. Biz Antalya  olarak özellikle bayramlarda ülkemizin dört bir yanından yüzbinlerce  insanımızı kentimizde misafir etmeye alışmış bir kentiz. Bu vesileyle  bayramda Antalya'ya gelemeyecek olan ama kalbi Antalya sevgisiyle atan  dostlarımızı da çok özlediğimizi ve bayram sonrasında dört gözle  kentimize beklediğimizi ifade etmek isterim Ramazan Bayramı'nın  ekonomide de bereketli bir sürecin de habercisi olmasını diliyorum.
Bütün insanların kalplerine sevgiyi, kardeşliği ve güzellikleri  doldurduğu bayram sevinçlerinin kalıcı olması dileğiyle, herkesin  mübarek Ramazan Bayramı’nı kutluyorum" ifadelerinde bulundu.

    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey 
Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.