BASIN BÜLTENİ-Microsoft CEO’su Nadella: Şirketler, iki yılda tamamlayacağı dijital dönüşüm sürecini Covid 19 ile iki ayda tamamladı
02/07/2020 18:10:33

   Son on yıldan bu yana şirketlerin gündemlerindeki en önemli  konuların başında “Dijital Dönüşüm” geliyor. Pek çok şirket bu alana  yatırım yapsa da tam anlamıyla dijital dönüşümü hayata geçiremedi. Son  aylarda gündemde olan Covid 19 ile birlikte gelişen süreç bu konuda  önemli bir dönüm noktası oldu.

    Covid 19, dijitalleşme sürecini hızlandırdı:

    Microsoft CEO’su Satya Nadella’nın da belirttiği gibi “Şirketler,  iki yılda tamamlayacağı dijital dönüşüm sürecini Covid 19 ile iki ayda  tamamladı”. Bu da şirketlerin önümüzdeki dönemlerde daha hızlı  dijitalleşeceğine işaret ediyor.
    Bu şirketlerden biri de Türkiye’nin teknoloji markası Casper.
Uzaktan çalışma sistemine uyumlu ürünleriyle dijitalleşme sürecini  hızlandıran Casper, yeni nesil bilgisayarları, yerinde üretimi,  lojistik ve teknik servis hizmetleri ile iş hayatını kolaylaştıran  kurumsal çözümler sunmaya devam ediyor.

    Yeni nesil iş bilgisayarları:

    Üretkenliği ve motivasyonu artırmanın önemi, çalışanların  başarısı, teknolojik ve dijital çözümlerin verimliliğine bağlı. Bu  anlamda tüm kurumların ve kullanıcıların iş yaşamlarını sorunsuz  sürdürmeleri, tüm teknoloji çözümleri sunan şirketler için öncelikli  önem taşımaktadır. İş hayatını kolaylaştıran teknolojilerin başında iş  bilgisayarları geliyor. İş bilgisayarlarının ergonomik, işlevsel ve  performanslı olması önem kazan kazanmakta.

    Casper Nirvana X400:

    Bu anlamda, Casper’ın yeni ürünü X400 iş hayatını kolaylaştıran  çözümler sunmaya devam ediyor. Casper Nirvana X400, yüksek performans  sunan güncel işlemcileri, günümüz trendlerini takip eden ince çerçeve  ve tasarımı, ultra hafifliği, inceliği, 14 inç ve 180 derece  açılabilen ekranı ile şirketlerin dijitalleşme sürecinde yeni  deneyimler sunmayı vadediyor. Uzun ömürlü pili, yüksek depolama alanı,  yeni nesil işlemcileri ve yüksek bağlantı hızı ile günümüz iş  hayatında daha üretken olmak isteyenler için geliştirildi.   

    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey

Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.