BASIN BÜLTENİ-Peugeot Design Lab stüdyosu tasarımcıları firmanın 210. yıldönümüne özel bir logo tasarlandı
23/09/2020 18:11:18

    Peugeot Design Lab stüdyosu tasarımcıları tarafından Aslanlı marka  için kutlamalar boyunca tüm etkinliklerde kullanılacak olan 210.  yıldönümüne özel bir logo tasarlandı.
    Markanın simgesi olan Aslan bu logoda yandan görülecek şekilde  çizildi ve altı bir ok ile vurgulandı. Bu, markanın 1858 yılında  tescil edilen ilk logosuna gönderme yapıyor ve Peugeot markasının   esneklik, sağlamlık ve hız olmak üzere üç özelliğini simgeliyor. Ok,  hız kavramını vurguluyor.
    "210 yıl" ibaresi markanın geçmişine değil, gelecek 210 yıla da  bir gönderme niteliğini taşıyor. Logonun siyah ve beyaz renkleri,
Peugeot'nun ölçülü ve tutumlu mantrasının altını çiziyor. Aslanı  çevreleyen çember ise logonun bir amblem, herkesin taşımaktan gurur  duyacağı bir etiket olmasını sağlıyor.
    Uluslararası kampanya sloganı olarak "2.1.0. Let's Go" belirlendi.
Bu, birçok başarıyla dolu köklü bir geçmişe sahip olan Peugeot'nun 210  yıllık geçmişini gözler önüne seriyor. "Devam etmek için yanınızda"  mesajı, müşterilere, hayatlarının önemli anlarında destek sağlamak  için markanın yanlarında olduğunu göstermeyi amaçlıyor. Kampanya
"360°" iletişim yaklaşımıyla  TV kanallarında, web'de, sosyal ağlarda,  ayrıca reklam panolarında ve radyoda (ülkeye bağlı olarak)  yayınlanacak. Ayrıca Peugeot'nun 210. yıldönümü olan 26 Eylül'de  markanın geçmişini anlatan bir film sosyal ağlarda yayınlanacak.
    Twitter, Instagram, Facebook ve Linkedin gibi sosyal ağlarda  küresel bir kampanya ile, Peugeot markasının 210. yıldönümünü  kutlanacak.
    Yine yıldönümü çerçevesinde tüm bu platformlarda sunulan  içeriklerin her biri için Eylül ve Ekim ayına özel bir içerik planı  oluşturulacak ve #210YEARSWITHPEUGEOT etiketi ile desteklenecek.
    Marka, 1-26 Eylül tarihleri arasında halkı, "Şampiyonlar Ligi"  tarzında son iki yüzyılın en sembolik Peugeot'sunu oylamaya davet  ediyor. Halkın oylarıyla tek bir kazanan belirlenecek.
    Yarışma sonunda, Direktör Matthias Hossann liderliğindeki Peugeot  tasarım ekipleri yeni bir proje üzerinde çalışacak. Ekim ayında  tanıtılacak olan bu sürpriz, markanın 210 yıllık zengin geçmişini  süsleyen bir başka mücevher olacak.
    Yıldönümü tarihinde, Eylül ayında düzenlenecek iki özel dijital  etkinlik ile kutlamalar doruk noktasına ulaşacak:
    24 Eylül tarihinde sabah basına, öğleden sonra bayi ağına yönelik  dijital bir etkinlik.
    210. yıldönümü tarihi olan 26 Eylül'de Twitter, Instagram,
Facebook ve Linkedin platformlarında sosyal ağlara yönelik dijital bir  etkinlik.

    Bu iki günde halka yönelik sürprizler de olacak.

    Sochaux'daki Musée de l'Aventure Peugeot'ya giriş Eylül ayı  boyunca tüm ziyaretçiler için sembolik bir tutar olarak 1 Euro olacak.
    Musée de l'Aventure Peugeot, Aslanlı markanın iki yüzyıllık  endüstriyel geçmişini gözler önüne seren ve Doğu Fransa'da mutlaka  görülmesi gereken yerlerden biri. Sochaux'da bulunan müze 1810  yılından günümüze Peugeot markasının tüm üretimlerini barındırıyor.
    Son olarak International Adventure Peugeot Meeting (IAPM) markanın  kalbinin attığı Sochaux'da 2, 3 ve 4 Ekim tarihlerinde yapılacak.
Etkinlik kapsamında, Aventure Peugeot üyelerine özel olup Peugeot
201'den Peugeot RCZ'ye kadar 130 aracın katılımıyla üç gün boyunca
Doubs kırsalında 300 km'lik bir yarış yapılacak. IAPM 2020 ile ilgili  daha ayrıntılı bilgi için: https://iapm2020.fr/
    Markanın 210. yıldönümüne özel iki Peugeot yaşam tarzı ürün  koleksiyonu Eylül ayı sonunda https://boutique.peugeot.com çevrimiçi  mağazasında satışa sunulacak. Peugeot hayranları özel tişörtler,  sweatshirtler veya kasketleri giyebilecek ve sırt çantası, rozet veya  anahtarlıkları kullanabilecek.
    Peugeot'nun 210. yıldönümüne özel koleksiyon, beyaz zemin üzerine  siyah logo ve "210 yıl" yazısı içeriyor.
    Siyah zemin üzerine beyaz logo ve "1810'dan beri" yazısı bulunan  koleksiyon, ölümsüz olup, biber değirmeni dahil çeşitli mutfak  eşyalarını da içeriyor.        CONTACTS    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://www.metalsmarket.net
    http://twitter.com/ForeksTurkey 
Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.