BASIN BÜLTENİ-KIA XCeed’e iF Tasarım Ödülü verildi
14/02/2020 18:10:32

    Bugüne kadar birçok tasarım ödülü kazanan KIA, 2019 yılında  tanıtılan Ceed ailesinin yeni üyesi XCeed modeliyle 2020 iF Tasarım
Ödülleri’nde “ürün” kategorisinde ödül kazandı. XCeed’in de ödül  almasıyla birlikte Ceed ailesinin tamamı iF Tasarım Ödülü'ne sahip  olmuş oldu.
    KIA ayrıca, geçtiğimiz yıl Cenevre Otomobil Fuarı’nda ilk kez  gösterilen “Imagine by KIA” ile “profesyonel konsept” kategorisinde iF
Tasarım Ödülü kazandı.
    Tasarımlarıyla adından söz ettiren KIA, kazandığı tasarım  ödüllerine yenilerini eklemeye devam ediyor. KIA XCeed ve ‘Imagine by
KIA’ konsepti ile 2020 iF Tasarım Ödülü çerçevesinde iki tasarım ödülü  birden alma başarısı gösteren KIA, tasarım odaklı bakış açısı ve  elektrikli ulaşım çağındaki yaklaşımları ile dikkatleri üzerine çekti.
    2019 yılında Avrupa pazarına başarılı bir giriş yapan yeni kompakt
SUV XCeed ‘ürün’ kategorisi’nde tasarım ödülüne layık görüldü. KIA’nın  geçen yıl Cenevre Otomobil Fuarı’nda ilk gösterimini gerçekleştirdiği  “Imagine by KIA” konsepti ise ‘profesyonel konsept’ kategorisinde  tasarım ödülünün sahibi oldu.
    KIA böylece, ilk olarak 2010 yılında kazandığı iF Tasarım
Ödülleri'ne yenilerini ekledi ve toplamda 20 adet iF Tasarım Ödülü’nün  sahibi olmuş oldu.
    KIA daha büyüleyici ve ilginç kullanıcı deneyimi için kalitesini  sürekli artırıyor
    Tasarım ödüllerinin ardından değerlendirmede bulunan KIA Tasarım
Merkezi Başkanı Karim Habib, “KIA, daha büyüleyici ve çekici kullanıcı  deneyimi için kalitesini sürekli artırıyor. KIA’nın kompakt SUV modeli
XCeed ve ‘Imagine by KIA’ ise bu çabayı en iyi biçimde yansıtıyor.
Tasarım anlayışımızın tüm dünyadaki kullanıcılar tarafından takdir  edilmesinden gurur duyuyorum” dedi.
   
    KIA XCeed tasarımıyla Ürün Kategorisi’nde dikkatleri üzerine çekti

    iF Tasarım Ödülleri’nde ‘ürün’ kategorisinde ödül kazanan KIA
XCeed, bir hatchback otomobilin sportif görünümü ve sürüş  özelliklerini kompakt SUV otomobilin pratikliği ile aynı potada eriten  şehirli bir otomobil olarak dikkat çekiyor.
    Geleneksel SUV modellerine yeni bir soluk getiren, daha kompakt ve  sportif çizgilere sahipXCeed, sürücülere geniş bir kabin ve bagaj  alanı sunuyor. Gelişmiş araç içi özellikleriyle sınıfının en ileri  teknolojilerini kullanan XCeed, geleneksel bir hatchback otomobile  kıyasla daha çekici bir görünüm sergiliyor.
    XCeed’in de ödül kazanmasıyla birlikte, Ceed ailesinin dört üyesi  de artık iF Tasarım Ödülü sahibi oldu. KIA, 2019 yılında beş kapılı
Ceed Hatchback, Ceed Sportswagon ve ProCeed olmak üzere üç modeliyle  iF Tasarım Ödülleri’nde ödül alarak bir rekor kırmıştı.
    “Imagine by KIA Konsepti” Profesyonel Konsept Kategorisi’nden  ödülle döndü
    2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan 'Imagine by KIA'  konsepti, şık ve atletik bir aile otomobili  kaslı bir spor otomobil  ve çok yönlü, geniş bir kompakt SUV olmak üzere farklı karakterleri  içinde barındıran tamamen elektrikli dört kapılı bir otomobil olarak  tasarlandı. Otomobil endüstrisinin belirlemiş olduğu klasik araç  kategorilerinin ötesinde tasarlanan bu yeni nesil sıfır emisyonlu  “Imagine by KIA Konsepti” bir güç aktarma sistemi ile tamamlanıyor.
Her bir akstaki elektromotorları alçak bir noktaya entegre edilen  bataryalar besliyor.
    21. yüzyılın standart ulaşım aracı olarak tasarlanan 'Imagine by
KIA', sürücüyü heyecanlandırmak üzere markanın tasarım motiflerini  yeniden yorumluyor ve geleceğin aracını otomobil severlerin beğenesine  sunuyor.

    iF Tasarım Ödülleri 2020’de 56 ülkeden toplam 7.298 başvuru yapıldı

    İlk kez 1953 yılında düzenlenen iF Tasarım Ödülleri, dünyanın en  eski bağımsız tasarım kuruluşu olan ve Hannover'de bulunan iF
International Forum Design GmbH tarafından her yıl düzenleniyor. 67  yıldır tasarım alanında dünyanın en önemli ödülleri arasında bulunan  iF Tasarım Ödülleri’ne 2020 yılında 56 ülkeden başvuru yapıldı. Ödül  programı kapsamında, 78 tasarım uzmanından oluşan ve bağımsız  uluslararası bir jüri tarafından değerlendirilen toplam 7.298 ürün  değerlendirildi.

    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey 
Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.