BASIN BÜLTENİ-İş Bankası yerli depolama uygulaması Dijital Kasayı hayata geçirdi
14/08/2020 18:12:50

    Türkiye İş Bankası, güvenli depolama uygulaması Dijital Kasa’yı  hayata geçirdi. Teknolojinin gelişmesiyle önemli bir ihtiyaç haline  gelen fotoğraf, video, şifre gibi dijital varlıkların güvenle  depolanmasına olanak sağlayan Dijital Kasa, NetDataSoft işbirliği ve
İşNet altyapısı ile tamamen yerli bir uygulama olarak hayata  geçirildi. Dijital Kasa uygulamasıyla, veri depolama hizmetinin yanı  sıra, diğer uygulamalarda kullanılan şifrelerin saklanması, cihaz  rehberinin yedeklenmesi ve uygulama içerisinden anlık fotoğraf ve  video çekimi gibi çeşitli özellikler de bir arada sunuluyor.
    Kullanıcıların Dijital Kasa’ya yükledikleri dosyalar şifrelenerek
İş Bankası’nın Tier-IV sertifikasına sahip Türkiye’deki ilk veri  merkezi konumundaki Atlas Veri Merkezi'nde yüksek güvenlikle  saklanıyor. Dijital Kasa’da depolanan içeriklere sadece kullanıcı  tarafından erişim sağlanabiliyor.
    25 GB, 100 GB ve 500 GB kapasiteli depolama seçenekleri bulunan
Dijital Kasa’da kullanıcılara kayıt oldukları tarihten itibaren 3  aylık ücretsiz deneme imkânı sunuluyor.Ücretsiz deneme süresi sonunda  kullanıcılar uygulama içerisinde belirtilen tarifeler üzerinden tercih  edecekleri pakete göre ödeme yapıyor. İş Bankası müşterisi olan ya da  olmayan herkes Dijital Kasa uygulamasını indirip, hizmetten  yararlanabiliyor. Dijital Kasa uygulamasına www.dijitalkasa.com.tr  adresinden ya da Android ve IOS işletim sistemli cihazlar için  uygulama marketten mobil uygulama indirilerek ulaşılabiliyor.    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey 
Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.