BASIN BÜLTENİ-App Annie tarafından yapılan araştırmaya göre, Google Play ve iOS harcamaları geçen yıla kıyasla yüzde 25 artarak 112 milyar doları buldu
23/12/2020 13:16:28

    Mobil uygulama analiz hizmetleri veren App Annie, 2020’nin son  çeyreğine ait istatistikleri açıkladı. Mobil uygulama ve oyun indirme  sayısının küresel çapta 130 milyara yaklaştığının vurgulandığı  araştırma raporuna göre, uygulama mağazalarında yapılan harcamalar  aralık ayı itibarıyla geçen yıla kıyasla yüzde 25 arttı.

    Mobil oyun en fazla büyüyen kategori

    Yayımlanan rapora göre, Google Play ve iOS harcamalarının 2020  yılı 4. çeyreğinde 112 milyar dolara ulaştı.  Küresel çapta en fazla  büyümeyi sağlayan kategoriler Google Play'de oyunlar, iş ve finans  uygulamaları olurken  iOS'ta oyunları, iş uygulamaları ve yardımcı  programlar oldu.

    Oyun ve uygulama indirme sayısı 130 milyar

    Araştırma verilerini değerlendiren IFASTURK Eğitim, Ar-Ge ve
Destek Kurucusu Mesut Şenel, “Uygulama mağazalarından mobil oyun ve  uygulama indirme sayısının 130 milyara ulaşması bekleniyor. Uygulama  mağazalarının her yıl ortalama yüzde 10 büyüyor. Hızla büyüyen ve  gelecek vadeden oyun sektörüne girmek isteyenleri, sürecin başından iş  fikrinin ticarileştirmesine, teşvikten hibeye kadar her aşamada  destekliyoruz.” dedi.

    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey 
Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.