BASIN BÜLTENİ-Emirates, seyahat eden misafirleri için belirlediği güvenlik standardıyla sektöre öncülük etmeyi hedefliyor
22/05/2020 18:12:49

    Seyahatin her adımında çalışanlarına ve müşterilerine dikkat etmek  için aldığı çok yönlü tedbirleri görücüye çıkaran Emirates, hem uçakta  hem de yerde güvenlik ve hijyen standartlarını yeniden tanımlıyor.
Dokuz ülkeye tarifeli yolcu uçuşlarına tekrar başlanmasıyla, yeni  tedbirler de uygulamaya kondu.
    Emirates Operasyon Direktörü Adel Al Redha şu açıklamalarda  bulundu: "Emirates, tüm temas noktalarının temizliğini artırmak ve  müşterilerimizin ve çalışanlarımızın sağlığını ve güvenliğini temin  etmek adına, yolcu seyahatlerinin her bir adımında kapsamlı bir dizi  tedbiri hayata geçiriyor. Uçakta enfeksiyona yakalanma riski  halihazırda çok düşük olsa da check-in işlemlerinden yolcuların  uçaktan indirilmesine kadar elimizden geleni yaparak her adımı gözden  geçirdik ve yeniden tasarladık. Uygulanan her bir tedbir, riski  azaltmak için ilave bir faktör olup, tüm bunlarla ilgili olarak  hedefimiz uçakla seyahati gerçek anlamda mümkün olan en güvenli hale  getirmektir.
    Bu tedbirlerin uygulanmasında havalimanı, göçmenlik, sağlık ve  havacılık daireleri dahil olmak üzere, Dubai'deki tüm paydaşlarla  birlikte çalışıyoruz. Ortaya çıkan gelişmeler ve değişiklikleri  incelemeye ve bunlarla ilgili uzman görüşüne başvurmaya devam  edeceğiz. Bu salgın süresince, hepimiz günlük faaliyetlerimizde farklı  uygulamalara uyum sağlamamız gerektiğinin farkındayız.
    BAE'nin almış olduğu proaktif salgın yönetim stratejileriyle  birlikte, tüm bu tedbirler yerel ve global toplulukların sağlığını ve  güvenliğini ne kadar ciddiye aldığımızı göstermekte olup halka güven  verecektir."

    Check-in

    Emirates, Dubai Uluslararası Havalimanı'nda ve Dubai'ye yapılan  uçuşlarda, her bir yolcuya verilmek üzere ücretsiz hijyen kitleri  hazırladı. Bu kitler maske, eldiven, antibakteriyel mendil ve el  dezenfektanından oluşuyor. Hijyen kitleri, müşterilerin güvenliğini  sağlamak için alınmış olan çok sayıda ilave tedbiri tamamlıyor.
    Eldiven ve maske, Dubai Havalimanındaki tüm müşteriler ve  çalışanlar için geçerli olup Emirates uçuşlarında sadece maske  zorunludur. Havalimanına gelişte, çeşitli alanlardaki termal  tarayıcılar tüm yolcuların ve çalışanların vücut sıcaklığını kontrol  etmektedir. Seyahat edenlerin check-in, pasaport kontrol, uçağa biniş  ve transfer alanlarında gerekli mesafeyi korumalarına yardımcı olmak  için zemine ve bekleme alanlarına fiziksel mesafe işaretleri  yerleştirilmiştir.
    Havalimanı ekibi ayrıca, gişede etkileşim sırasında yolcular ve  çalışanlar için ekstra güvenlik sağlamak amacıyla her check-in ve  pasaport kontrol bankosuna koruyucu bariyerler yerleştirmiştir.

    Transit yolcular

    Dubai Uluslararası Havalimanı üzerinden başka bir uçağa transferi  bulunan müşteriler, uçaktan indirilmeden önce termal taramadan  geçecektir. Havalimanındaki transfer bankolarına da tedbir amacıyla  koruyucu bariyerler yerleştirilmiştir. Havalimanı personeli, daha  fazla yardım için müşterileri kişisel koruyucu ekipman (KKE) giyerek  güvenli bir mesafeden yönlendirecektir. Müşterilere, bağlantılı  uçuşlarından önce kapıda ilave bir hijyen kiti verilecektir.

    Uçağa biniş

    Uçağa biniş aşamalı olarak gerçekleştirilmekte olup yolcular  sıralarına göre son sıradan ilk sıraya olacak şekilde uçağa  binmektedir. Bekleme alanı da tüm müşterilerin sosyal mesafeye  uymasını sağlayacak şekilde değiştirilmiştir. Emirates uçağa biniş  görevlileri, kişisel koruyucu ekipman (KKE) giyerek uçağa biniş  sırasına yardımcı olacaktır. Uçağa biniş kapıları, her bir uçuş için  uçağa biniş tamamlandıktan sonra derinlemesine temizlenmekte ve  dezenfekte edilmektedir.

    Uçakta

    Tüm kabin ekibi tamamen KKE'ler ile donatılacaktır. En yüksek  güvenlik ve hijyen standartlarını desteklemek için, Emirates 1,5  saatten uzun uçuşlarda takviye olarak ekibe bir kabin servis asistanı
(CSA) eklemiştir. CSA'lar 45 dakikalık sık aralıklarla tuvaletlerin  temizlenmesini sağlayacaktır. Tüm tuvaletlerde sterilize edici sabun  ve el yıkama talimatları bulunmaktadır.
    Temas yoluyla enfeksiyon riskini en aza indirmek için, bu süreçte  dergi ve basılı okuma materyalleri sunulmayacaktır. Premium  sınıflarda, yolculara tek kullanımlık menü ve şarap listeleri  verilecektir. Yorgan, yastık, battaniye, kulaklık ve oyuncak gibi  konfor öğeleri, hijyenik olarak kapalı muhafaza edilecektir. Emirates,  her kullanımdan önce sterilize edilen yüksek kaliteli çatal bıçak  takımı ve tabaklar kullanarak sıcak yemek servisine devam edecektir.
    Kabin bagajı için check-in yapılması gerekmekte olup müşteriler  yalnızca dizüstü bilgisayar, el çantası, evrak çantası veya bebek  eşyaları gibi temel eşyaları uçağa getirebilecektir. Müşterilere, bazı  ülkeler için gerekli olan Sağlık Beyan Formlarını doldurmaları için  yanlarında kalem bulundurmaları hatırlatmak isteriz.
    Emirates'in modern uçak kabinleri, daha sağlıklı ve güvenli bir  uçak içi ortam için virüslerin %99,97'sini öldüren ve toz, alerjen ve  mikropları kabinin havasından temizleyen gelişmiş HEPA hava filtreleri  ile donatılmıştır. Seyahat sonrası Dubai'ye iniş yapan her bir uçak,  güvenlik ve tam sterilizasyon sağlamak için gelişmiş temizlik ve  dezenfeksiyon süreçlerinden geçecektir.

    Emirates ekibi

    Çalışanlarını korumak için, Emirates kabin ekibine işe gidiş ve  dönüşlerinde evlerinden alıp evlerine bırakmak üzere araç tahsis  etmiştir. Operasyon ekibi, görevli oldukları uçuşlardan önce  havalimanında kendilerine özel tahsis edilmiş bölümden check-in  yapmaktadır. Kabin ekibinin konaklaması, uçuşların yapıldığı ülkelerde  mümkün olduğunca azaltılmıştır. Konaklamanın gerekli olduğu uzun  mesafeli ülkelere olan uçuşlarda ise ekip otellerde ayrı odalarda  konaklamaktadır. Tüm Emirates kabin ekibi, çalışma merkezleri olan
Dubai'ye döndükten sonra COVID-19 testinden geçmektedir. Tüm kabin  ekibi çalışanlarına, görevleri başında olmaları gerekmediğinde,  evlerinde 14 gün karantinaya girmeleri talimatı verilmiştir.    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey 
Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.