BASIN BÜLTENİ-Axess, Türkiye'nin ilk cebe inen kredi kartını hizmete aldı
18/09/2020 18:11:19

    Türkiye'de ilk defa, Akbank müşterileri başvurdukları Axess ve
Wings kartlarının adreslerine ulaşmasını beklemeden, kartlarını  internet harcamalarında ve mobil ödemelerde anında kullanmaya  başlayabiliyor. Üstelik kart numarası gibi bilgilere fiziksel kartın  üzerinde değil sadece mobil uygulamada yer veriliyor. 
    Akbank müşterileri artık Axess Mobil, Akbank Mobil, Akbank
Internet ve web sayfasından başvurdukları kredi kartlarının dijital  versiyonlarına ıslak imza gerekmeksizin mobil uygulamalarından anında  erişebilecekler. Ödeme sistemlerinde yeni bir devir başlatan bu  yepyeni özellik ile Axess ve Wings sahipleri kartlarını anında  kullanmaya, kaybolmayan chip-para kazanmaya, Mil Puan biriktirmeye,  yüz binlerce anlaşmalı üye işyerinde taksit ve ayrıcalıklardan  faydalanmaya hemen başlayabilecekler.
    Akbank kredi kartları ile sunulan dijital deneyimin dijital  ödemeler dünyasında fark yaratacağının altını çizen Akbank Strateji,
Dijital Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Burcu
Civelek Yüce, aynı zamanda  yepyeni bir tasarım ile müşterilere  sunulan Axess ile ilgili şunları söyledi: "Sektörü ileri taşımak adına
Akbank Ödeme Sistemleri'nde de banka genelinde olduğu gibi bütünsel  dijital dönüşüm stratejisini hayata geçiriyoruz. Özellikle Covid-19  döneminde müşteri alışkanlarında dijitalleşmeyi ivmelendirecek çok  hızlı bir değişim yaşandı. Bu değişim hem alışveriş hem de ödeme  yöntemlerine yansıdı. Değişen müşteri alışkanlıkları ve dinamikler  bizlere bugüne kadar yaptığımız ve yapmaya devam edeceğimiz dijital  yatırımların doğruluğunu bir kez daha gösterdi. Dijitalleşmenin hızla  yaygınlaştığı ve müşterilerimizin dijital çözümlere eğiliminin daha da  arttığı bu dönemde,  dijital ödemeler tecrübemizi arkamıza alarak
Türkiye'de bir ilk olacak yepyeni bir ürünün müjdesini sizlerle  paylaşmak isterim. Akbank kredi kartlarında artık, kartların anında  cebe indiği, benzersiz bir dijital dönem bizleri bekliyor.
    Türkiye'de kredi kartlarında Digital First programını Mastercard  ile hayata geçiren ilk banka olduk. Bu yeniliğin arkasına her zaman  olduğu gibi müşteri deneyimi odağımızı ve tasarım gücümüzü koyduk.
Müşterilerimize sunduğumuz bu yeniliği baştan sona dijital bir  yolculuk olarak tasarladık. Kredi kartlarında başvurudan kullanıma tüm  müşteri deneyimini, tüm akışlarımızı, elimizden düşürmediğimiz  telefonlarımıza entegre ettik. Artık müşterilerimiz başvuruları  onaylanır onaylanmaz kart bilgilerini Axess Mobil ve Akbank Mobil  üzerinden hemen görüntüleyebiliyor ve kartlarını anında  kullanabiliyorlar. Müşterilerimiz kartlarına ait tüm bilgilere mobil  uygulamaları üzerinden hızlıca erişebiliyor, aynı zamanda internet  alışverişlerinde kullanacakları kartlarının limitlerini kolayca  değiştirebiliyorlar.
    Türkiye'de bir ilk olan bu dijital deneyimi sadece ürün  özellikleriyle sınırlı tutmadık ve müşteri deneyiminin ayrılmaz bir  parçası olarak kart tasarımımıza da aynen taşıdık. Globalde birçok  yenilikçi ödeme altyapısının kart tasarımını yapmış bir ajans ile  çalışarak Axess kart tasarımımıza yepyeni bir soluk getirdik. Yeni  kart tasarımımız ile müşterilerimizde, daha sade ve yenilikçi bir  deneyim yaratmayı hedefledik. Yeni Axess kart tasarımımız ile
Türkiye'nin ilk numarasız kredi kartını müşterilerimize sunuyor olmak  da bizleri ayrıca heyecanlandırıyor. Müşterilerimiz kartlarına ait tüm  bilgilere mobil uygulamaları üzerinden güvenli bir şekilde hızlıca  erişebilecekler.
    Temassız ödeme konusunda zaten pazarın çok önünde bir kullanım  alışkanlığına sahip müşterilerimizin sunduğumuz bu dijital deneyim ile  birlikte önümüzdeki dönemde ödemeleri için ceplerinden kartlarından  çok telefonlarını çıkartacaklarını rahatlıkla söyleyebiliriz. Hızla  dijitalleşen dünyada çok kısa sürede tüm kredi kartı başvurularımızın
%90'ının bu yeni kartımızdan alınmasını bekliyoruz.
    Lansmana özel bir de kampanyamız bulunuyor. İlk kez Axess veya
Wings sahibi olan müşterilerimiz, Amazon.com.tr, GittiGidiyor,
Hepsiburada, n11 veya Trendyol'dan yapacakları ilk 300 TL ve üzeri  alışverişine 100 TL kaybolmayan chip-para hediye kazanacaklar.
Müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun ve hayatlarını her aşamada  kolaylaştıracak uygulamalar geliştirmeye ve kampanyalar düzenlemeye  devam edeceğiz" dedi.
    Konuyla ilgili açıklama yapan Mastercard Türkiye ve Azerbaycan
Genel Müdürü Yiğit Çağlayan: "Mastercard olarak hızla dijitalleşen  dünyada, tüketicilerin ihtiyaçlarına cevap verecek yenilikçi çözümler  üzerinde çalışıyoruz. Türkiye'nin ve Türk bankalarının her zaman  olduğu gibi bu dönemde de yenilikçi teknolojilere gösterdiği ilgi ve  uygulama hızı bizleri gururlandırıyor. İlk kez Apple ile tanıtılan ve  ödeme teknolojilerinde yeni bir standart olacağına inandığımız Digital
First programını, Türkiye'de de Akbank ile lanse etmekten büyük  mutluluk duyuyoruz. Türkiye'nin ticari ekosistemdeki dijitalleşme hızı  diğer pazarlara da örnek oluyor. Bu dönemde, yenilikçi teknolojilerin  uygulamaya geçtiği öncü pazarlardan birisi olmanın haklı gururunu  yaşıyoruz." dedi.    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey 
Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.