BASIN BÜLTENİ-ING Türkiye, TOG ve Yuvarla iş birliği ile engeller ortadan kaldırılıyor
02/12/2020 18:11:12

    ING Türkiye, görme engelli lise öğrencilerinin sosyal hayata  bağımsız ve eşit katılımını sağlamak ve ihtiyaçlarına destek olmak  için Toplum Gönülleri Vakfı (TOG) ile iş birliği yaparak "Birlikte
Yürüyelim" kampanyasına bağışta bulundu. Bu sayede daha çok öğrencinin
WeWALK akıllı baston sahibi olmasına katkı sunan ING Türkiye aynı  zamanda, müşterilerinin Yuvarla.com üzerinden kampanyaya yaptığı bağış  tutarı kadar ek bağış yaparak hareketin büyümesine destek olmayı  hedefliyor.
    Sorumlu bankacılık anlayışıyla faaliyetlerini sürdüren ING
Türkiye, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Toplum Gönülleri
Vakfı (TOG) aracılığı ile "Birlikte Yürüyelim" kampanyasına destek  oldu. Erken yaşta öğrenilen baston becerisi, görme engelli bireylerin  sosyal hayata tam bağımsız ve eşit katılımını sağlıyor, özgüvenlerini  artırıyor.  Bu kapsamda görme engelli öğrenciler için yürütülen  kampanyaya bağışta bulunan ING Türkiye, daha çok gencin WeWALK akıllı  baston sahibi olmasına destek oldu.
    ING Türkiye Turuncu Ekstra'lı müşterilerinin bağışlarını ikiye  katlayacak
    ING Türkiye ayrıca, altı ay boyunca müşterilerinin yaptığı bağış  tutarı kadar miktarda ek bağış yaparak kampanyanın büyümesine katkı  sağlayacak. Bağışlarının ikiye katlanmasını isteyen ING Türkiye  müşterileri, kartlı harcamalarda küsuratlı alışveriş tutarının bir  üste yuvarlanarak aradaki kuruşların seçilen sivil toplum kuruşlarına  bağışlanmasını sağlayan bir sosyal girişim olan Yuvarla.com üzerinden
TOG'u seçtikten sonra Birlikte Yürüyelim kampanyasına Turuncu Ekstra
Kart'ları ile bağış yaparak destekte bulunabilecek. 

    WeWALK akıllı baston nedir?

    WeWALK, görme engellilerin bağımsız hareket deneyimini  teknolojiyle dönüştürmek için geliştirilen ve 37 ülkede kullanılan  akıllı bir baston. Yalnızca yerdeki değil, yürürken karşılaşılan  direk, ağaç dalları gibi baş üzerindeki engelleri de algılan ve  titreşimle uyaran akıllı bastonun kullanıcıları aynı zamanda, WeWALK  uygulaması ile navigasyon, otobüs duraklarında hangi otobüsün ne zaman  geleceği bilgisi ve yolda yürürken etrafımda ne var özelliği gibi  birçok özelliğe de erişebiliyor. TIME Dergisi tarafından 2019'un en  iyi icatlarından seçilen WeWALK, 2018'de de Edison Ödülleri'nde  birinci seçildi ve bu ödülü Türkiye'ye getiren ilk teknoloji unvanını  kazandı.

 

    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey 
Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.