FİNANS

PİYASAYA BAKIŞ-Petrol fiyatları 13 ayın en yüksek seviyesini gördü
25/02/2021 08:03:15


    Uluslararası piyasalarda petrol fiyatları 13 ayın en yüksek seviyesine çıktı. Gevşek para politikasının devam edecek olması ve ABD'nin düşük  ham petrol üretimi fiyatlara destek verdi.
    ICE'de Nisan vadeli Brent petrolünün varil fiyatı 67,44 dolar  seviyesine kadar yükseldi. Şu sıralarda da düne göre 7 cent artışla 67,11 dolar seviyesinde.
    NYMEX'de Batı Teksas petrolü ise 63,67 dolar/varile kadar yükselişin ardından düne göre 8 cent kayıpla 63,14 dolar/varil seviyesinden işlem  görüyor.
    Petrol piyasasında gözler OPEC+'nın 4 Mart tarihinde yapacağı  toplantıya çevrilmiş durumda.
    OPEC'e yakın kaynakların verdikleri bilgiye göre, 4 Mart toplantısında petrol fiyatlarında toparlanma sonrası Nisan ayında üretim kısıntısının
500 bin varil gün gevşetilmesi önerileri ele alınacak. Ancak bazı kaynaklar, pandemi ile mücadelenin devam etmesinin yarattığı riskler dikkate  alınarak üretim seviyesinin değiştirilmemesi önerileri olduğuna da  dikkat çekiyorlar. 
    Brent petrolü için destek seviyesi 66,97 dolar/varilde, ilk direnç  ise 67,57 dolar/varil. Buranın aşılması halinde 68,07 dolar yeni hedef haline gelecek.

    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey