FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN
BASIN BÜLTENİ-Mali müşavirler dijitalleşiyor
02/08/2021 13:15:13

Pandemide iş temposu artan mali müşavirler çalışmalarını sistemli,  hızlı ve temas olmadan yürütebilecekleri bir çözüm arayışına girdiler.
Fatura toplamada temassız dönemi başlatan e-malimüşavir.org platformu  sayesinde mali müşavirler mükelleflerine ait defter, onay, belge ve  bilgileri kargo, arşiv, iş gücü ve zaman tasarrufu sağlayarak dijital  ortamda takip ediyor. Muhasebe işlemlerini fiziki görüşmelerle  yürütmek zorunda olan saha çalışanlarının sağlık yönünden risk taşıyan  süreçlerini kolaylaştırmak için geliştirilen e-malimüşavir.org  platformunu mali müşavirlerin yanı sıra yatırım şirketleri, kuluçka  merkezleri, girişimciler ve teknopark yönetimleri de kullanabiliyor.

Kargoya, yatırıma, kuruluma gerek yok

Platform, fişlerin ve faturaların mobil uygulama üzerinden saniyeler  içinde sisteme aktarılmasını sağlıyor. Muhasebe belgelerinin  fotoğrafını çekerek platforma kolayca yükleme olanağı, gereksiz kağıt  ve kartuş kullanımını önlüyor. Herhangi bir yatırım veya kurulum  gerektirmeyen dijital platform, üyelik yöntemiyle çalışıyor.
E-malimüşavir.org platformuna üye olurken girilen e-posta adresi ve  belirlenen şifre ile internet erişimi olan her yerden sisteme giriş  yapılıyor. iOS ve Android işletim sistemleri ile uyumlu mobil  uygulaması da bulunan bulut tabanlı e-malimüşavir.org platformuna  girilen verilere internet bağlantısı bulunan her bilgisayar, tablet  veya akıllı telefon yoluyla ulaşmak mümkün.

Yıl sonuna kadar ücretsiz

E-fatura ve banka hareketlerini otomatik olarak uygulamaya aktaran  platform, kullanım kolaylığı sunan sade ara yüz tasarımıyla dikkat  çekiyor. Mali müşavirlik şirketleri, kullanıcı sayısında sınırlama  olmaksızın tüm çalışanlarıyla platforma üye olabiliyor ve hizmet  verdikleri tüm mükellefleri için platformdan 2021 sonuna kadar  ücretsiz yararlanabiliyor. Üye sınırı bulunmayan platformdan  yararlanmak için süre sınırı da bulunmuyor. 7/24 hizmete açık olan  platformun müşteri hizmetleri de her an ücretsiz destekle üyeleri  bilgilendiriyor.

Mali müşavirlere nefes aldıran yenilik

E-malimüşavir.org platformunun, koronavirüs sürecinde iş yükü artan  mali müşavirlerin zaman ve emek yönünden tasarruf etmeleri için  geliştirildiğini vurgulayan e-malimusavir.org kurucusu Mesut Şenel,
"E-mali müşavir, 2020 yılı Şubat ayından bu yana web ve mobile uyumlu  şekilde aktif olarak kullanılıyor. Hayatın her alanında yaşanan  değişimlerin muhasebe süreçlerine de yansıdığı pandemi döneminde mali  müşavirlerin, şirket yöneticilerinin ve muhasebe süreçleriyle  ilgilenen çalışanların taleplerini ve ihtiyaçlarını analiz ettik. 
E-mali müşavir platformunu bu analizler doğrultusunda geliştirmeye  devam ediyoruz. Platformumuzu mali müşavirlik alanında ihtiyaç odaklı,  ülkemiz adına yenilikçi bir gelişme olarak görüyoruz." dedi. 

    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey 

Kredi Hesaplama