BASIN BÜLTENİ-Aktaş Holding, ürün yelpazesine renkli EPDM membran ürününü de dahil etti
14/08/2020 18:12:39

    Faaliyet gösterdiği sektörlerde sahip olduğu markalar ile dünya  liderleri arasında yer alan Aktaş Holding, bünyesinde yer alan tüm  markalarıyla teknolojiye yön vermeyi sürdürüyor.
    Aktaş Holding’in Yapı Grubu’nda bulunan ve EPDM membran üretiminde  ülkemizin ilk ve lider üreticisi olan AK-İZO Yalıtım Sistemleri, ‘yeni  nesil’ yalıtım çözümleri sunan Lineflex markasıyla kısa süre önce  devreye aldığı, sektörün ilk kendinden yapışkanlı membranının  ardından, bu kez de ilk renkli membranını geliştirmeyi başardı.
    Sektörde Türkiye’deki en büyük pazar payına sahip olan şirket, bu  hamleyle birlikte teknolojik ürün gamını genişletirken, yine ses  getirmeyi de başardı.

    Kullanıcılara alternatif çözüm

    Renkli membranla ilgili bilgiler veren Aktaş Holding İcra Kurulu
Başkanı İskender Ulusay, “Lineflex markamızla sektörde pek çok  teknolojinin öncüsü olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Kısa süre önce  devreye aldığımız ve sektörde ilk olan kendinden yapışkanlı EPDM  membran ürünümüzün ardından, yine bir ilk niteliğindeki renkli EPDM  membranımızla da kullanıcılara farklı bir çözüm sunduk. Hatırlanacağı  üzere kendinden yapışkanlı membranımızda, uygulama artık çok daha  kolay yapılıyor ve zamandan tasarruf sağlanıyor. Ayrıca, uygulama  tekniği gereği zamanla oluşan su izolasyon problemleri de ortadan  kalkmış oldu. Hem yatayda hem dikeyde  çatı, cephe, dere, oluk, gizli  dere, perde ve baskı çıtası üstüne, çok uzun ömürlü izolasyon  sağlanabilecek bu yeni ürünle, ekstra yapıştırma maliyetlerinden  tasarruf sağlanmış olacak. Renkli membranda ise istenilen ral koduna  göre renkli ve uzun ömürlü ürün geliştirebiliyoruz” dedi.

    Sektörde ilk

    Yeni ürünün teknik detaylarına değinen Ulusay, “Renkli EPDM  ürünümüz sektörde ilk niteliği taşıyor. EPDM membranlarımıza,  istenilen ral koduna göre renk verebilmekte ve bu sayede, dokusunun ve  renginin korunması istenilen renkli çatı uygulamalarında, su  geçirimsiz, sürekli UV ve ozon dayanımlı, üzerinde yürünebilir, uzun  ömürlü, yapısal kararlılığı olan, korunaklı ve su geçirimsiz çatılar  elde edilebilmektedir” ifadelerine yer verdi.

    Yeni projeler sürüyor

    Yeni ürün geliştirme çalışmalarının da sürdüğünü vurgulayan
İskender Ulusay, “İnovatif ürün geliştirme planlarımız arasında su  izolasyonu için likit ürünler bulunmakta olup, özellikle çift  kompenantlı çözüm önerimiz ön plana çıkmaktadır. Özellikle temel  bohçalama ve perde su izolasyonlarında, membranlardan sonra en çok  tercih edilen ürün olarak, bitüm çimento modifiyeli, tam esnek, 2k  çift kompenantlı, sürme su izolasyonu yer almaktadır. Uygulama  kolaylığı ve hata olasılığının düşük olması ile inşaat sektöründe  özellikle konut ve betonarme yapılarda tercih edilen bu ürüne, AK-İZO  olarak inovatif bir yaklaşımla çok daha etkili, pratik ve kaliteli bir  ürün geliştirme çalışması içerisindeyiz. Çok kısa süre içerisinde  püskürtme yöntemiyle uygulama noktasında kürlenen ve hem su hem ses  izolasyonu sağlayabilen, çok uzun ömürlü, girilmesi zor uygulama  alanlarında bile kolaylıkla uygulanabilen, yapı ve uygulamacı dostu  bir üründür. Bu ürünümüzün de zaman ve işçilik maliyetlerinde büyük  tasarruf sağlayacağını öngörüyoruz” şeklinde konuştu.

    İHA

    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey 
Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.