ANALİZ-Petrol Fiyatları(Ahlatcı Yatırım)
21/09/2020 08:55:46

    Ahlatcı Yatırım Tarafından Hazırlanan Petrol Fiyatları Analizi:
    "Geçtiğimiz Perşembe günü ABD Enerji Enformasyon İdaresi, ülkede  ticari ham petrol stoklarının geçen hafta beklenmedik bir şekilde 4,4  milyon varil düşüş ile 496 milyon varile gerilediğini açıkladı.
Haftanın son işlem gününde ise Libya'nın ülkenin petrol ihracatına  yönelik bir ablukanın bir ay süreyle kaldırılacağını söylemesi ve OPEC
+ toplantısından gelen destek sinyallerin Petrol fiyatları üzerindeki  olumlu gelişmeleri gözlenirken, gün sonunda takip edilen gelişmeler  rağmen Brent Petrol'ün aşağı yönlü sınırlı hareketini sürdürdüğü  izlendi.
    Teknik olarak incelediğimizde, Brent Petrol'ün 43,00 Dolar  seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 42,20 destek  seviyesinin üzerinde kaldığı sürece gelebilecek alımlar ile
Petrol'deki yukarı yönlü eğilimin devam etmesi durumunda 44,00, 45,00  ve 46,20 takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir.
Gelebilecek olası satışlar ile eğilimin aşağı yönlü hareketinde ise
42,20, 41,40 ve 40,40 destek seviyeleri takip edilebilir. "

                           ******

    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı  sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri  tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer  alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize  uygun sonuçlar doğurmayabilir.

                           *******

    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey 
Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.