BASIN BÜLTENİ-TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Ege'nin yeni dönemi EGİAD işbirliği ile başlıyor
21/02/2020 18:11:01

    Ege Bölgesindeki girişimci gençleri desteklemeyi amaçlayan ve
TÜSİAD ile EGİAD işbirliğinde ilk kez 2019 döneminde hayata geçirilen
"TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Ege" programının yeni dönemi, 24 Şubat
Pazartesi günü İzmir Ekonomi Üniversitesi ev sahipliğinde  gerçekleştirilecek "Eğitim Kampı" ile başlıyor.
    "TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Ege" ile bölgenin girişimcilik  ekosistemi paydaşlarının yer aldığı 2 günlük Eğitim Kampı sonrasında  genç girişimci adaylarının fikirlerini iş insanlarına sunmaları  amaçlanıyor.  Kampa katılan 19 ekip arasından seçilecek 7 ekibin iş  insanları ile iki ay süresince girişim fikirleri üzerinden çalışma  fırsat kazanacak. Mayıs ayında gerçekleştirilecek "Final Günü"de  ekipler iş fikirlerini final jürisine sunacak ve dereceye giren  ekipler belli olacak.
    EGİAD Melekleri İcra Kurulu Başkanı Frederic Pagy yeni döneme  ilişkin olarak "2011 yılından beri Türkiye genelinde üniversite  öğrencilerine, yenilikçi bakış açısı ve girişimcilik yetkinliği  kazandırmayı amaçlayan TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! 2019 dönemi  itibariyle bir girişimcilik programına dönüştü. Bu çerçevede programın  en çok başvuru aldığı bölgelerden biri olan Ege Bölgesine yönelik  tasarlanan TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Ege Programı'nın ikinci  dönemini İzmir'de, EGİAD ve EGİAD Melekleri olarak TÜSİAD işbirliğinde  düzenlemekten mutluluk duyuyoruz. 24 - 25 Şubat tarihlerindeki Eğitim
Kampı programında girişimcilik ekosisteminin değerli paydaşları yer  alıyor. Birlikte bu kadar kapsamlı ve geniş bir program düzenlemek  eşsiz değere sahip. Eğitim Kampı sürecinde tüm desteği ve ev sahipliği  için İzmir Ekonomi Üniversitesi'ne teşekkürlerimizi sunmak isterim. 
Genel olarak programa gelen başvuruları değerlendirmek gerekirse 
TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!'ın 2020 döneminde başvuru yapan Egeli  ekipler içerisinden değerlendirme aşamasını geçen 19 ekipten toplam 59  genç girişimci adayı Eğitim Kampına katılmaya hak kazandı. Tüm genç  girişimci adaylarına güzel bir süreç ve bol şans dilerim" dedi.    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey

Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.