BASIN BÜLTENİ-HUAWEI Next-Image 2020 beş farklı kategoride fotoğraf tutkunlarını bekliyor
02/07/2020 18:10:31

    HUAWEI Next-Image Awards 2020, Türkiye’den katılımda geçerli beş  farklı kategoride, HUAWEI akıllı telefon kullanıcılarını, fotoğraf  yeteneklerini sergilemeye davet ediyor. Farklı konseptler ve  tekniklerle çekilen fotoğraflarla yarışmaya dahil olarak, en büyük  ödül olan 10.000 dolar ile birlikte, farklı ödül grupları çerçevesinde
HUAWEI P40 Pro da kazanmak mümkün.
    HUAWEI’nin geleneksel fotoğraf yarışması “Next-Image 2020”,  birbirinden özel beş kategoride tüm hızıyla devam ediyor. Fotoğrafı  yaşam biçimi haline getiren birçok yetenekli HUAWEI akıllı telefon  kullanıcısı, bu özel platformda buluşarak yeteneklerini  değerlendirirken, önemli ödüller kazanma şansı da yakalıyor.
Yarışmanın katılımcılarını 10.000 dolar para ödülünün yanı sıra,
HUAWEI P40 Pro akıllı telefonlar ve elektronik ödül sertifikaları  bekliyor.
    Yarışmada, Türkiye’den başvuru yapabileceğiniz beş farklı kategori  yer alıyor

    Yakın Uzak Kategorisi

    HUAWEI P40 Pro’nun benzersiz zoom ve makro çekim özelliklerinden  ilham alan bu kategoriye, ultra geniş açı, telefoto lens özellikleri  ve makro çekimlerle katılmak mümkün. Farklı bakış açıları ile objeler  bazen çok uzak, bazen de çok yakından son derece farklı fotoğraflara  dönüşebiliyor. HUAWEI P40 Pro bu anlamda birçok önemli özelliği  barındırıyor. Üstün zoom yetenekleri, bir zamanlar akıllı telefonla  görsel olarak erişilemeyen nesneleri başarıyla yakınınıza getiriyor.
Cihazın optik telefoto lensiyle, örneğin uzak noktadaki vahşi  hayvanları, onları rahatsız etmeden görüntülemek artık son derece  kolay. Yakın çekim söz konusu olduğunda da HUAWEI P40 Pro’nun  benzersiz Makro çekim yetenekleri devreye giriyor. Artık bir çiçeğin  taç yaprağı üzerindeki çiy damlası gibi en ince ayrıntıları yakalamak  hiç de zor değil.

    Yüzler Kategorisi

    İnsan yüzü odaklı çekimlerle katılabileceğiniz Yüzler kategorisi,  yüzümüzdeki duygusal değişimleri ve bu değişimin özgün anlarını  ölümsüzleştirmeyi ve paylaşmayı amaçlıyor. İnsan yüzü hem barındırdığı  duygular hem de ortama ve ışığa bağlı olarak bir anda farklı  değişiklikler gösterebilmesiyle, eşsiz bir görselliğe sahip. P40
Pro'nun portre modu, DSLR fotoğraf makinelerinde de yer alan Bokeh  efekti eşliğinde, profesyonel düzeyde portrelere imza atmanızı  sağlıyor. Selfie çekimleri için ise farklı güzellik modları, yüzünüzü  çeşitli gölge ve ışık seçenekleriyle yeniden fotoğraf olarak  yorumlamanızı sağlıyor.

    İyi Geceler Kategorisi

    Yeni dönem mobil fotoğrafçılıkta, gece fotoğraflarına olan ilgi de  her geçen gün artıyor. Farklı bir cazibesi olan gece fotoğrafları, ay  ışığı gibi doğal kaynakları ya da şehir ışıkları gibi farklı  güzellikleri, yüksek teknoloji eşliğinde yansıtmak için bire bir.
HUAWEI P40’ta yer alan gece modu, her zamankinden daha güçlü ve göz  alıcı sonuçlara imza atmanız için hazır. Bunun yanı sıra, gece modu  ile karanlıkta portre çekimi yeteneği de önemli ölçüde artarken, bu  durum portre fotoğrafçılığına yepyeni bir bakış açısı da getiriyor.

    Merhaba Hayat! Kategorisi

    Birçoğumuz hayatta farklı kişi ve olaylardan ilham alarak bir  yeteneğimizi geliştirmeyi ya da hobiler edinmeyi denemişizdir. Bu  ilhamın getirisi olan duygular, aynı zamanda yaşamımıza farklı  heyecanlar da katıyor. Merhaba Hayat! kategorisi de bu ilham ve  harekete geçme isteğinin bir yansıması olarak Next-Image 2020’deki  yerini aldı. Şimdi bu özel duyguları birbirinden güzel fotoğraf  karelerine dökmek, HUAWEI’nin benzersiz teknolojisi ile son derece  kolay. HUAWEI P40’ın "AI Best Moment" özelliğiyle, günlük yaşamdan  çekimler yapabilir ve kamera yazılımının en iyi kareyi seçeceğinden  emin olabilirsiniz. İstenmeyen objeleri yine P40’ın fotoğraftan kişi  veya nesne çıkarma işlevi ile yok edebileceğinizi unutmayın.

    Öykücü Kategorisi

    Her iyi fotoğrafın ardında bir hikâye vardır. Bu hikayeleri bazen  tek kare ile anlatmak kolay olmayabilir. Storyteller kategorisi, en az
3 en fazla 9 kare ile yeni hikaye anlatıcılarını bekliyor. HUAWEI’nin  devasa bir sensörle gelen Ultra Vision Leica kamera sistemi,  “hikayeyi” tüm netliği ile gözler önüne seriyor. Yaklaşık 1 inç’lik
CMOS sensörü, şimdiye kadar bir HUAWEI akıllı telefonda kullanılan en  büyük sensör olma özelliğine sahip. Bu da daha fazla ve daha büyük  pikseller ile daha iyi görüntü kalitesi, daha iyi dinamik aralık, daha  doğru renk ve ayrıntılı ton üretimi anlamına geliyor.

    Yarışmaya katılmak için, Next Image Awards'ın resmi başvuru  alanlarından biri olan Huawei Topluluğu da kullanılabiliyor. Sadece  elektronik kayıtların kabul edileceği yarışmaya başvurular Huawei
Community web sitesinden veya Huawei Next Image 2020 global  sayfasından alınacak:    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey 
Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.