ANALİZ-Petrol Fiyatları(Ahlatcı Yatırım)
10/08/2020 08:58:03

    Ahlatcı Yatırım Tarafından Hazırlanan Petrol Fiyatları Analizi:
    "BRENT PETROL
    Geçtiğimiz haftanın üçüncü işlem gününde ekonomilerdeki toparlanma  sinyalleri, Dolar endeksindeki zayıf görünüm ve Beyrut’taki patlama  sonrası bölgede istikrarsızlığın artabileceği endişeleri Petrol  fiyatlarına yükseliş olarak yansıdığı takip edilmişti. Haftanın  dördüncü işlem gününde ise Dolar’daki değer kaybı ve ABD ticari Ham
Petrol stoklarının geçen hafta 3 milyon azalış beklentileri karşısında
7,4 milyon varil azalışla 518,6 milyon varile geriledi.  Açıklanan  stok verilerinin Petrol fiyatlamaları üzerindeki yukarı yönlü  hareketleri takip edilirken, artan vaka sayılarının neden olduğu arz  endişeleri yükselişi baskılayan unsur olarak karşımıza çıkıyor. OPEC+  anlaşması doğrultusunda Irak’ın günlük petrol üretiminde 400 bin varil  daha kesintiye gidecek olması petrol fiyatlarını yukarı yönlü  destekleyebilir.
    Teknik olarak incelediğimizde, Brent Petrol’ün 45 Dolar  seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 44,80 destek  seviyesinin üzerinde kaldığı sürece gelebilecek alımlar ile
Petrol’deki yukarı yönlü eğilimin devam etmesi durumunda 46,30, 47,80  ve 48,80 takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir.
Gelebilecek olası satışlar ile eğilimin aşağı yönlü hareketinde ise
44,80, 43,40 ve 42,00 destek seviyeleri takip edilebilir."
                           ******

    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı  sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri  tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer  alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize  uygun sonuçlar doğurmayabilir.

                           *******

    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey 
Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.