ANALİZ-Piyasalarda Gelişmeler/Beklentiler(QNB Finansbank)
21/09/2020 09:05:00

   QNB Finansbank Erkin Işık ve Deniz Çiçek Tarafından Hazırlanan
Günlük Bülten:
   "TCMB’nin beklenti anketinde, 12 ve 24 ay sonrası enflasyon  beklentileri önceki aya göre 45 ve 28 baz puan artışla %10.15 ve %8.86  oldu.
   TCMB Perşembe günü faiz kararını açıklayacak. Anketlerde %8.25 olan  ve şu anda hiçbir fonlama yapılmadığı için para politikası açısından  önemi azalan 1 haftalık repo faizinden değişiklik beklenmiyor. Ancak  hem TCMB’nin beklenti anketi hem de OIS piyasası fiyatlamaları, yılın  geri kalanında kısa vadeli faizlerin daha da yükselmesinin  beklendiğini yansıtıyor.
   Yurtdışında bu hafta, Çarşamba günü açıklanacak Eylül ayı öncü PMI  göstergeleri, ekonomik aktivitedeki gidişat açısından takip edilecek.
Türkiye’de de Eylül ayı sektörel güven endeksleri ve imalat sanayi  kapasite kullanım oranı Perşembe günü açıklanacak. "

    Tamamı için:

https://www.qnbfinansbank.com/medium/document-file-2852.vsf

                           ******

    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı  sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri  tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer  alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize  uygun sonuçlar doğurmayabilir.

                           *******

    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey 
Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.