ANALİZ-Piyasalarda Gelişmeler/Beklentiler(Ata Yatırım)
21/09/2020 09:22:06

    Ata Yatırım Araştırma Müdürü Murat Barışık Tarafından
Hazırlanan Günlük Bülten:
    "BIST: Endekste Eylül ayının başından bu yana hafif hafif  yükselişlerin devam ettiğini görmekteyiz.  Endeksin yeni güne yatay  açılış ile başlayacağını düşünüyoruz. Açılışın ardından 1.100  seviyesinin üzerinde kalması durumunda 50 günlük ortalama olan 1.120  seviyesini takip edeceğiz. 1.120 seviyesini kırması durumunda 1.140  seviyesini takip edeceğiz. Endekste kalıcı yükselişlerin hızlanması  için 1.140 seviyesinin kırılması gerekmektedir. Endekste geri  çekilmeler yaşanması durumunda 1.100 destek  noktasını takip edeceğiz.
1.100 destek noktasının kırılması durumunda 200 günlük ortalama olan
1.090 seviyesini takip edeceğiz. Bu hafta Merkez Bankasının faiz  kararını ve Avrupa Birliğinin Türkiye içinaçıklamalarını yakından  takip edeceğiz.

    Direnç: 1.120 – 1.140 – 1.165 Destek: 1.100 – 1.090 – 1.075

    Küresel Piyasalar: ABD borsalarında Nasdaq öndeliğinde düzeltme  hareketi ve kar satışları devam  ederken bu haftaki nispeten sakin  veri gündemi yakından takip edilecektir. Mart ayı dibinden başlayan  soluksuz ralli ortamı sonrası Eylül ayı başında başlayan düzeltme  hareketi 3 haftadır devam etmektedir. Bazı teknoloji hisselerindeki  aşırı değerlemeler satışların sebebi olarak kullanılmaktadır. Öte  yandan, yaklaşan ABD seçimlerinin belirsizliği ve ABD – Çin  ilişkilerinde yüksek seyretmeye devam eden tansiyon küresel risk  iştahının düşük seyretmesine yol açmaktadır. Geçtiğimiz hafta FED  sonrası güç kazanan  doların küresel hareketi de bu hafta yakın takip  edilecektir. Haftaya devam eden konut satışları ile başlayacak veri  akışı, haftalık işsizlik başvuruları ve dayanıklı mal siparişleri  verisi ile devam edecektir. Geçtiğimiz haftayı son zamanlıların en  ciddi yükselişi ile tamamlayan petrol cephesinde ise ham petrol stok  verileri de yakından takip edilecektir. Bu sabah Asya borsalarında  risk iştahı düşük seyre meye devam  etmektedir. "

                           ******

    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı  sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri  tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer  alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize  uygun sonuçlar doğurmayabilir...

                           *******

    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey 
Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.