FİNANS

BASIN BÜLTENİ-SEAT SUV ailesinin en büyük üyesi Tarraco Türkiye'de
09/04/2021 18:15:25

    SEAT SUV ailesinin en büyük üyesi Tarraco Türkiye'de satışa  sunuldu. Türkiye'de Xcellence ve FR donanım seviyeleri ve 1.5 TSI 150
HP DSG motor seçeneği ile satın alınabiliyor.
    SEAT'ın geleneklerine uygun olarak, İspanya'nın bir şehrinden 
Tarragona'dan ismini alan, Martorell'deki (Barselona) tesislerinde  tasarlanıp geliştirilen ve Wolfsburg'da (Almanya) üretilen en yeni  aracı Tarraco, Türkiye'de satışa sunuldu.
    SEAT markasının SUV ailesinin üçüncü ve en büyük üyesi olan
Tarraco, SEAT modellerinin yeni tasarım dilinin ürünü. Ailenin  zirvesinde yer alan model, teknolojiyi, dinamizmi ve işlevselliği  zarif bir tasarımla birleştiriyor. 5 ve 7 koltuklu oturma düzeni  bulunan Tarraco, kullanıcılarına daha fazla çeşitlilik sunuyor.
    Tarraco Xcellence donanım seçeneği ile 490.000 TL, FR donanım  seçeneği ise 515.000 TL'den başlayan tavsiye edilen anahtar teslim  fiyatıyla satışa sunuluyor.

    Karakterine ve işlevine uygun tasarım, verimli motor

    Volkswagen Grubu'nun MQB-A platformuna dayanan tasarım,
Tarraco'nun karakterini de ortaya koyuyor: Heyecan ve işlevselliği  birlikte sunan model, yedi koltuk seçeneğiyle kalabalık yolculuklar  için de çözüm sunuyor.
    Tarraco Türkiye'de şu an için sadece 1.5 litrelik TSI teknolojili  benzinli motorla satışa sunuluyor. 150 HP güç ve 250 Nm tork  üretebilen motor sadece 7 ileri otomatik DSG şanzıman seçeneği ile  alınabiliyor. 0'dan 100 km/h hızlanmasını 9,5 saniyede tamamlayan  model maksimum 199 km/h hıza ulaşabiliyor. NEDC standartlarına göre  karma yakıt tüketimi değeri ise 100 km'de 6,1 litre olarak göze  çarpıyor.

    Yeni nesil güvenlik sistemleri Tarraco'da

    Tarraco, Euro NCAP'in zorlu güvenlik testlerinden geçerek beş  yıldızlı güvenlik derecesini aldı. Tarraco testlerde yetişkin ve çocuk  yolcuların güvenliğinin yanı sıra yaya güvenliğindeki üstün  performansını ve becerisini de bir kez daha gösterdi. Yeni SEAT
Tarraco, daha zorlu sürüş ortamlarında bile sürüşü daha konforlu ve  güvenli hale getirmek için tüm yeni nesil tüm sürüş destek  sistemlerini bir arada sunuyor. Yarı Otonom Seyahat Asistanı, Acil
Durum Sürüş Asistanı, Kör Nokta Tespit Sistemi, Arka Çapraz Trafik
Uyarısı, Araçtan Çıkış Uyarısı, Adaptif Hız Sabitleyici (ACC) ve
Çarpışma Öncesi Asistanı gibi sistemler opsiyonel olarak sunuluyor.
Sürücü ve Yolcu Ön-Yan, Perde ve Sürücü Diz (toplamda 7) hava  yastıkları, Şerit Takip Asistanı, Ön Bölge Asistanı (Front Assist) ve
Acil Durum Asistanı (e-Call) gibi özellikleri ise standart olarak  sunarak segmentindeki güvenlik standartlarını yükseltiyor.

    Yaşam için tasarlandı

    Tarraco 4.735 mm uzunluğunda ve 1.674 mm yüksekliğinde olmasına  rağmen zarif ve etkileyici bir görünüm sunuyor. Otomobilin ön ızgarası
SEAT'ın yeni tasarım diliyle şekillendirilmiş. Çarpıcı Full LED  mercekli ön farlar markanın imzasını yansıtırken, aynı zamanda  kullanıcılarına daha net ve keskin bir görüş sağlıyor. Arkada ise  dinamik LED sinyallere sahip imza niteliğindeki "Infinite LED" farları  ise Tarraco'nun önemli özelliklerinden birini oluşturuyor. Tüm  donanımlarda hem dış hem de iç mekanda yüzde yüz LED teknolojisi  kullanıyor. İşlevselliğin çok önemli olduğu arka kısımda düşük bir  yükleme alanı sunan Tarraco pratik bir SUV'un tüm özelliklerini  barındırıyor.

    Tamamen dijital iç mekan

    Tarraco'nun iç mekanı üst düzey bir hissiyat yaşatıyor. Geniş ön  konsol kabin içinde ferah bir iç mekan hissiyatı oluşturuyor. İç  mekanın merkezinde ise sürücünün araçla ilgili tüm bilgilere  ulaşmasını sağlayan 10.25" Dijital Gösterge Paneli yer alıyor.
Bilgi-eğlence sistemleri söz konusu olduğunda ise  8,25" ve 9,2"  boyutlarında multimedya ekranları ile Full Link teknolojisi sunuluyor.
    Kamuflaj Yeşil, Oryx Beyaz, Refleks Gümüş Gri, Atlantik Mavi,
Merlot Kırmızı, Dolphin Gri, Derin Siyah ve Urano Gri olmak üzere 8  faklı renk seçeneğinde satın alınabiliyor.

    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey