FİNANS

BASIN BÜLTENİ-DİA Mobil, işletmelerin akıllı telefonlar ve tabletler üzerinden kolaylıkla iş yapabilmelerine olanak sağlamayı hedefliyor
29/07/2021 18:10:58

DİA Mobil, barkod ve seri takibi, depo mal kabul, rota takibi, depo  sayımı, müşteri ilişkileri yönetimi, rapor görüntüleme ve yazdırma,  sıcak ve soğuk satış, depo sayımı ve daha birçok işlevin  endüstriyel  el terminalleri, akıllı telefonlar ve tabletler üzerinden kolaylıkla  yapılabilmesine olanak sağlarken, işletmeye mobil özgürlük kazandıran  bir çözüm olarak öne çıkıyor. Android ve iOS işletim sistemine sahip  tüm cihazlar DİA Mobil tarafından destekleniyor.

DİA Mobil uygulaması sayesinde işletmeler  online fatura kesme  özgürlüğünü de yaşıyor, işlemlerini hızlı ve pratik bir şekilde  tamamlıyor. DİA Mobil, böylelikle işletme verimliliğini artırıyor.
Sadece satış personelleri değil tüm kullanıcılar cep telefonlarından  veya tabletlerinden sisteme bağlanıp stok durumu, müşteri veya  tedarikçi bakiyeleri hakkında tüm verilere ve raporlara anında  ulaşabiliyorlar. İşletmeler ayrıca tüm e-İrsaliye oluşturma  işlemlerini mobil cihazlardan gerçekleştirilmesini sağlarken, cep  telefonundan barkodlarını kolayca yazdırabiliyorlar.

DİA Yazılım Genel Müdürü Suha Onay, DİA Mobil ile bilgileri tekrar  yüklemek için teknik destek gereksinimi duyulmadığını belirterek,
"Mobil'de de masaüstü uygulamamızda olduğu gibi güncellemeler otomatik  yapılır. Artık bütün yönetim sistemleri akıllı cihazlara entegre bir  şekilde çalışıyor. Tamamen online olarak kullanılabilen DİA Mobil  sayesinde hızlı ve pratik bir şekilde anlık satış, stok vb  bilgilerinizi de görüntüleyebilirsiniz. Zamandan ve masraftan  kurtaracak mobil sisteme geçerek şirketinize verim katarsınız. Pratik  ve hızlı kullanım için tasarlanmış mobil arayüzler sayesinde  uygulamayı hiçbir eğitim almadan da rahatlıkla kullanabilirsiniz."  dedi.

DİA Yazılım AŞ: 2004 Yılında KOSGEB Teknoloji Geliştirme Desteği ile
ODTÜ Teknokent'te kuruldu. Ticari yönetim sistemi olarak her sektörden
KOBİ'nin iş yönetim süreçlerini kontrol ve takip etmelerini sağlayan,  birbirine entegre çalışan ticari yazılımlar için çalışmaktadır.
TÜBİTAK ve Avrupa Birliği destekli uluslararası Ar-Ge projelerinde yer  alarak sürekli Ar-Ge yeteneğini geliştirmektedir. Kurumsal Kaynak
Planlama (ERP) yazılımı olarak, muhasebeden üretime, stok-depo  yönetiminden diğer tüm satış ve satın alma süreçlerine kurumların iş  süreçlerine verimlilik ve hız katmayı amaçlayarak yola çıkmıştır.
Tamamen DİA Yazılım AŞ. tarafından geliştirilmiş özel bir altyapı  üzerinde ve bulut teknolojisi ile çalışan DİA, SaaS (Software As A
Service - Hizmet Olarak Yazılım) modeliyle pazarlanmakta ve KOBİ'lerin  maliyetlerini düşürmekte, verimliliklerini arttırmaktadır.    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey