FİNANS

BASIN BÜLTENİ-Toyota "RAV4 ADVENTURE" ile dikkat çekiyor
17/09/2021 18:13:17

Toyota, yeni RAV4 Adventure modeliyle RAV4'ün özgün SUV çekiciliğini  artırarak ürün ailesini genişletiyor. Modelin "Here yere gidebilme"  ruhunu daha da ileriye taşıyan RAV4 Adventure daha sıra dışı ve güçlü  bir off-road tarzını yansıtıyor.

Yeni versiyon, alışılmışın dışında yerlere gitmek isteyen kullanıcılar  için tasarlanırken aynı zamanda Toyota'nın hibrit elektrikli araç  teknolojisinin performans ve verimliliğinin de kullanılmasını sağlıyor.

RAV4 ADVENTURE maceracı kimliğini dikkat çekici ön tasarımıyla açıkça  ortaya koyuyor. Tamamen siyah ön panjur görsel etkiyi artırırken
Toyota logosu daha aşağıya alınarak panjurun ortasından geçen çift  çizgi üzerine konumlandırıldı. Aracın etkileyici duruşu ve SUV tarzı,  ön sis farlarındaki yeni siyah çerçeveler ve parlak gümüş rengi tampon  altı kaplamayla birlikte daha da güçlendirildi. Bu etki, daha geniş  çamurluklar ve yeni mat gri 19 inç alaşım jantlarla daha da artırıldı.
Arka tarafta aracın genel tasarımına uygun şekilde gümüş rengi tampon  altı kaplamaya yer verildi. RAV4 ADVENTURE projektör tipi LED farlar  ve LED ön sis farları gibi güncellemeleri de içeriyor.

Bununla birlikte RAV4 ADVENTURE, Toyota'nın klasik FJ40 Land
Cruiser'ın açık renk tavanına gönderme yapan eşsiz bir iki renkli  gövde opsiyonuyla alınabiliyor. Tavan, ön sütunları ve arka spoylerin
Dinamik Gri renge sahip olduğu Urban Haki gövde RAV4 ADVENTURE  modelini daha farklı kılıyor.

Kabinde pürüzsüz, siyah sentetik deriyi kapitone sırt ve minder  bölümleriyle birlikte kontrast oluşturan turuncu dikişlerle  birleştiren koltuklarla özel bir döşeme yer alıyor.

RAV4 ADVENTURE, gücünü Toyota'nın dördüncü nesil hibrit elektrikli  teknolojisinden alıyor. Standart olarak akıllı dört çeker sistem ile  donatılan araçta arka aksta ek olarak kompakt bir elektrik motoru yer  alıyor. Verimli ve aynı zamanda güçlü olan bu hibrit ünite, elektrikli  motorlarla en yüksek termal verimliliğe sahip motorlardan biri olan
2.5 litrelik dört silindirli benzinli motoru kombine ediyor. RAV4
ADVENTURE toplamda 222 HP güç üretiyor ve AWD-i sistemiyle 1,650 kg'ye  kadar frenli römork çekme imkanı sağlıyor.

RAV4 ürün gamı, dünyada en çok satan SUV unvanını başarıyla korumaya  devam ediyor. 1994'te ilk kez tanıtılan RAV4'ün öncü konumu, bugün en  çok satılan SUV olan RAV4 Hybrid ile devam ediyor.

Yeni Toyota RAV4 ADVENTURE ve yenilenen RAV4 için Avrupa'da  teslimatlar 2022'nin ilk çeyreğinde başlayacak.


Bilgi için:
Eray Kınay - Message İletişim
: +90 216 318 84 71     : ekinay@messageiletisim.com


    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey