FİNANS

ASELSAN'a iklim yönetimi çalışmaları nedeniyle ödül verildi
29/09/2021 17:01:15

ASELSAN  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İstanbul Teknik Üniversitesi  ile Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneğinin ortaklaşa düzenlediği  zirvede iklim yönetimi çalışmalarıyla ödüle layık görüldü.

ASELSAN'a ödülü İstanbul Karbon e-Zirvesinde verildi. "Sürdürülebilir  büyümesini koruyan, rekabet gücü ile tercih edilen, güven duyulan,  çevreye ve insana duyarlı bir teknoloji firması olmak" vizyonunu  benimseyen ASELSAN, sürdürülebilirlik çalışmalarının bir kez daha  meyvesini topladı.     

7'nci Karbon Zirvesi ve ödül töreni, pandemi nedeniyle online  platformda gerçekleştirildi. ASELSAN, "Değer zincirimiz ile iklim  değişikliğinde gücümüz bir", "Sıfır atık ile geleceğe değer kattık" ve
"ASELSAN çevresel dönüşüm süreci" isimli üç farklı projesi ile zirvede  yer aldı.

Ödül töreninde ASELSAN'ın iklim değişikliğinde de değer zincirine  önderlik etme amacının ön plana çıktığı ve her üç projenin de başarılı  olduğu vurgulandı. ASELSAN'ın Entegre Yönetim Sistemleri Politikası  kapsamında iklim değişikliği ile mücadele kültürü oluşturma  çalışmaları düzenlenen törenle ödüllendirildi.


    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey

Kredi Hesaplama