FİNANS

[CONSOLIDATION_METHOD_TITLE] [CONSOLIDATION_METHOD]
İlgili Şirketler
[]
İlgili Fonlar
[]
Türkçe
oda_MaterialEventDisclosureGeneralAbstract|
Özel Durum Açıklaması (Genel)
oda_UpdateAnnouncementFlag|
Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
oda_CorrectionAnnouncementFlag|
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
oda_DateOfThePreviousNotificationAboutTheSameSubject|
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
-
oda_DelayedAnnouncementFlag|
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
oda_AnnouncementContentSection|
Bildirim İçeriği
oda_ExplanationSection|
Açıklamalar
oda_ExplanationTextBlock|

2017 yılından beri Anadolu Efes Türkiye Genel Müdürlüğü görevini yürüten Sn. Tuğrul Ağırbaş 31 Aralık 2021 tarihi itibarıyla Şirketimizdeki görevinden ayrılmaya karar vermiştir. Türkiye operasyonlarının 2018 tarihinden beri Satış Direktörlüğü pozisyonunu yürüten Sn. Onur Altürk, 1 Ocak 2022 tarihi itibarıyla Anadolu Efes Türkiye Genel Müdürü olarak atanmıştır.

Bununla birlikte, geleceğin Anadolu Efes'ini yaratmak için çıktığımız yolda daha da etkin bir organizasyon modeline geçiyoruz.

Bu doğrultuda, Şirket bünyesinde halen Türkiye Kurumsal İletişim ve İlişkiler Direktörü görevini yürüten Sn. Selda Susal Saatçi, Anadolu Efes Grup Ofis'te oluşturulmuş olan Kurumsal İletişim ve İlişkiler Direktörlüğü'ne, 1 Ocak 2022 tarihi itibarıyla Grup Kurumsal İletişim ve İlişkiler Direktörü olarak atanmış olup, Bira Grubu Başkanı ve Anadolu Efes CEO'su Sn. Can Çaka'ya direkt raporlayacaktır.  

Halen Türkiye Pazarlama Direktörü olarak görev yapan Sn. Serim Yıldırım ise, Grup Ofis'te oluşturulmuş olan Grup Strateji, İçgörü ve İnovasyon Direktörlüğü'ne, 1 Ocak 2022 tarihi itibarıyla Grup Strateji, İçgörü ve İnovasyon Direktörü olarak atanmış olup, Sn. Can Çaka'ya direkt raporlayacaktır.  

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nden mezun olan Sn. Onur Altürk, mesleki kariyerine 1998 yılında Turkcell'de Finansal Kiralama ve Satınalma Uzmanı olarak başlamıştır. 2002-2005 yılları arasında Avea'da sırasıyla Satış Pazarlama Sözleşme Uzmanı ve Pazarlama Etkinlik Kıdemli Uzmanı ve 2005-2015 yılları arasında Fritolay / PepsiCo'da Ticari Pazarlama Uzmanı, Kanal Geliştirme Müdürü, Ticari Pazarlama ve Horeca Müdürü, Satış Geliştirme ve Tanzim Teşhir Müdürü, Satış Planlama Müdürü, Bölge Satış Müdürü, Satış Operasyon, Geliştirme ve Yetkinlik Müdürü ve Satış Strateji ve Satış Denetim Kıdemli Müdürü olarak görev almıştır. Sn. Onur Altürk Anadolu Efes ailesine katılmadan önce 2015-2018 yılları arasında PepsiCo'da Geleneksel Kanal Satış Direktörü olarak görev yapmıştır. Mart 2018'de Anadolu Efes Türkiye Satış Direktörü olarak atanmıştır.

İstanbul Üniversitesi, Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun olan Sn. Selda Susal Saatçi, Anadolu Efes ailesine katılmadan önce 1995-1996  yılları arasında Turkcell'de İletişim ve Halkla İlişkiler Müdür Yardımcısı ve 1996-2001 yılları arasında Telsim'de sırasıyla Kurumsal İletişim ve Halkla İlişkiler Uzmanı ve Halkla İlişkiler Müdürü, 2001-2009 yılları arasında da DHL Wordwide Express'de sırasıyla Halkla İlişkiler Müdürü, Kurumsal İletişim Müdürü, Akdeniz ve Kuzey Afrika Bölge Kurumsal İletişim Müdürü ve Kurumsal İletişim Direktörü olarak görev yapmıştır. Sn. Selda Susal Saatçi  2009-2015 yılları arasında Philip Morris'de Kurumsal İletişim Müdürü, 2015-2019 yıları arasında askbmm Danışmanlık'ta Stratejik İletişim Danışmanı ve Yönetim Kurulu Üyesi, aynı zamanda  LiveGlobalEatLocal'de/ YeatUp'ta Kurucu olarak görev almıştır. Sn. Selda Susal Saatçi Kasım 2019'dan beri Türkiye'de Kurumsal İletişim ve İlişkiler Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nden mezun olan Sn. Serim Yıldırım, mesleki kariyerine 1996 yılında Evyap'ta Ürün Yöneticisi olarak başlamış, 1997 yılında Efes İçecek Grubu'na katılmıştır. 1997-1998 yılları arasında Anadolu Efes Türkiye'de Araştırma Yöneticisi, 1998-2001 yılları arasında Marmara Ürün Yöneticisi, 2001-2006 yılları arasında Pazarlama Müdürü (Efes Pilsen) ve 2006-2008 yılları arasında Efes Bira Grubu'nda Pazarlama Direktörü olarak görev yapmıştır.  Sn. Serim Yıldırım 2008-2016 yılları arasında BAT'de sırasıyla Strateji ve Planlama Direktörü, Markalar Direktörü ve BAT Londra'da EEMEA Marka Direktörü ve 2016-2017 yılları arasında da Pozitif Entertainment'da Pazarlama Direktörü olarak görev yapmıştır. Sn. Serim Yıldırım 2018 yılında tekrar Anadolu Efes'e katılarak Türkiye Proje Yönetim Danışmanı olarak görev yaptıktan sonra 2018 yılında Türkiye Pazarlama Direktörü görevine atanmıştır. 


Kredi Hesaplama