FİNANS

Kavcıoğlu, bankacılarla bir araya geldi
25/11/2021 20:30:36

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu Türkiye Bankalar Birliği üyeleriyle bir araya geldi.

Kavcıoğlu toplantı sonrası yaptığı açıklamada, iyi bir görüşme olduğunun altını çizerek, "Biz zaten normalde de iletişim halindeyiz. Herhangi bir problem yok. Bankacılık sektörü Türkiye ve dünyada en güçlü şekilde çalışmalarını sürdürüyor." diye konuştu.

Kavcıoğlu, "Herhangi bir problem yok. Türkiye'nin ekonomik gelişmeleri, yeni yılın değerlendirmesini yaptık. Merkez Bankası ve BDDK'dan karşılıklı görüş alışverişi alındı. " dedi.

Kavcıoğlu, "Her şey kendi içerisinde arkadaşlarla konuştuk. Faiz indirimleri olsun diğer konular olsun bilgilendirme yaptık. Taleplerini taleplerimizi değerlendirip her zaman olduğu gibi süreç içinde değerlendirdik, değerlendiriyoruz." şeklinde görüş belirtti.

TCMB Başkanı, toplantının önceden planlandığını, sonradan olan bir toplantı olmadığını ifade etti.

Konu ile ilgili TBB'den yapılan açıklamada ise şu bilgiler verildi:

"Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Sayın Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Sayın Mehmet Ali Akben, Türkiye Katılım Bankaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İkram Göktaş, Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar’ın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya geldi.
 
Toplantıda küresel ve yurtiçi ekonomi, piyasalar ve bankacılık sektöründeki gelişmeler görüşüldü. Karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığı toplantı uygulamaların daha verimli hale getirilmesine yönelik olarak oldukça yararlı geçti."


Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
http://www.foreks.com
http://www.metalsmarket.net
https://www.montelnews.com/tr
http://twitter.com/ForeksTurkey

Kredi Hesaplama