FİNANS

KPMG Türkiye, Mall IQ ile iş birliği anlaşması imzaladı
09/12/2021 11:07:18

KPMG Türkiye, 2015 yılında kurulan ABD San Francisco merkezli teknoloji şirketi Mall IQ ile yeni bir iş birliğine imza attı. KPMG, bu iş birliğinin oluşturacağı sinerjiyle bankalara ve fintech şirketlerine sunduğu hizmetleri, Mall IQ'nun lokasyon tabanlı mobil iletişim ve analiz platformu ile güçlendirecek. 

Mall IQ'nun mobil uygulamalara entegre olan teknolojisi, tüketicilerin fiziksel dünyadaki alışveriş niyetlerinin herhangi bir satın alma gerçekleşmeden önce anlaşılmasını sağlıyor. Bankalar ve fintech şirketleri bu ölçümler sayesinde tüketicileri daha yakından tanıyarak aksiyon alabiliyor. Gerçek zamanlı iletişim, müşteri segmentasyonu yanında Mall IQ teknolojisi kredi kullanım senaryolarına da uyarlanabiliyor. 

Mall IQ Kurucu Ortağı ve CEO'su Batu Şat, "Mall IQ olarak 2015 yılında kurulduk ve kısa sürede hem teknolojimizi hem de müşterilerimize katma değerimizi kanıtladık. Şimdi stratejik çözüm ortaklıkları ile yola devam ediyoruz. KPMG ile iş birliğimiz de yakın gelecekte planladığımız önemli girişimlerin başlangıcı niteliğinde. Bankaların ve fintech şirketlerinin müşterilerini daha iyi tanıyarak onlara daha iyi hizmet sunmaları için destek sağlamayı amaçlıyoruz" dedi. 

KPMG Türkiye Bilgi Sistemleri Risk Yönetimi Bölüm Başkanı ve Fintech Sektör Lideri Sinem Cantürk ise "KPMG olarak finansal hizmetler sektörüne yıllardır sağladığımız uçtan uca hizmeti, katma değer sağlayan fintech şirketleriyle yaptığımız iş birliğiyle desteklemeyi hedefliyoruz. Bu iş birliğiyle de sektörde tek bir hizmet noktası olma vizyonumuzu hayata geçirmek üzere büyük bir adım attık. İçinde bulunduğumuz çağ veri çağı ve 'big data' da her gün büyümeye devam edecek. Big data'da aradığınız her şey var ancak müşteri odaklı veri işleme en önemli bileşeni. Müşteriye her aşamada dokunmak, eşlik etmek, yolculuğunu daha zevkli ve kolay hale getirmek, daha iyi hizmet sunmak doğru veri analiziyle mümkün" dedi.


Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
http://www.foreks.com
http://www.metalsmarket.net
https://www.montelnews.com/tr
http://twitter.com/ForeksTurkey

Kredi Hesaplama