FİNANS

VİDEO ANALİZ-VİOP, BIST100, BIST30, Kardemir ve Erdemir(GCM Yatırım/Kudret Ayyıldır)
17/01/2022 11:36:09

Yeni bir haftaya başlarken piyasaların ana gündem maddesi hiç şüphesiz ki Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) faiz kararıdır. Yapılan anketler neticesinde piyasa beklentisi yüzde 14,00 olan 1 hafta vadeli repo faiz oranının sabit kalması yönündedir. GCM Yatırım Araştırma Departmanı olarak bizim de beklentimiz, politika faizinin sabit kalması şeklindedir. Gerek faiz kararı gerekse metin içerisinde para politikasının geleceğine yönelik verilecek mesajlar Türk Lirası varlıklar üzerinde hareket alanını hızlandırabilir.

TCMB faiz kararına yönelik düşüncelerimiz sonrasında video analiz çalışmamızı Bist30 ve Bist100 endeksi başta olmak üzere Kardemir ve Ereğli ile alakalı gerek Spot gerekse Viop tarafındaki teknik beklentilerle devam ettirerek sonlandıracağız.

00:00 Risk Açıklaması
00:23 TCMB Faiz Kararı
05:45 Bist30 ve Bist100 Spot Teknik Analiz
08:10 Kardemir ve Ereğli Spot Teknik Analiz
11:10 Bist30 Viop Teknik Analiz
12:09 Ereğli Viop Teknik Analiz
13:20 Kardemir Viop Teknik Analiz
14:32 Kapanış 

https://youtu.be/4LTGDnnfKEI


Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
http://www.foreks.com
http://www.metalsmarket.net
https://www.montelnews.com/tr
http://twitter.com/ForeksTurkey

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kredi Hesaplama