FİNANS

[CONSOLIDATION_METHOD_TITLE] [CONSOLIDATION_METHOD]
İlgili Şirketler
[]
İlgili Fonlar
[]
Türkçe
oda_MaterialEventDisclosureGeneralAbstract|
Özel Durum Açıklaması (Genel)
oda_UpdateAnnouncementFlag|
Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
oda_CorrectionAnnouncementFlag|
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
oda_DateOfThePreviousNotificationAboutTheSameSubject|
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
-
oda_DelayedAnnouncementFlag|
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
oda_AnnouncementContentSection|
Bildirim İçeriği
oda_ExplanationSection|
Açıklamalar
oda_ExplanationTextBlock|

Sayın Paydaşlarımız;

Şirketimizin uluslararası misyonu kapsamında, daha önceki açıklamalarımızda duyurduğumuz üzere Inveo Yatırım Holding'in finans sektöründeki iştiraklerinin ortak markası Finveo olarak belirlenmiştir. Bu kapsamda, İngiltere Sermaye Piyasaları'nda faaliyet gösteren aracı kurum iştirakimiz Gedik International Ltd.'nin ünvanı 29.09.2021 tarihi itibariyle Finveo Limited olarak güncellenmişti. Böylece, Inveo Yatırım Holding'in finans sektöründeki iştiraklerinin ortak markası olan Finveo, Karadağ' ın ardından Birleşik Krallık'ta da kullanılmaya başlanmıştı.

Bu çerçevede, Yönetim Kurulu'nun 27.01.2022 tarihinde aldığı karar doğrultusunda, küresel genişleme ve büyüme stratejimizle uyumlu olarak, Şirketimizin %100 bağlı ortaklığı olan INVEO Alfa Uluslararası İş Geliştirme Yönetim ve Yatırım A.Ş.(INVEO ALFA)' ne 9.200.000 TL sermaye avansı verilmesine karar verilmiştir. INVEO ALFA ilgili sermaye avansını %100 bağlı ortaklığı Finveo Ltd'e İngiltere Sermaye Piyasaları Otoritesi FCA nezdinde geniş kapsamlı aracı kurum olarak faaliyet göstermek üzere başvuru yapılması sürecinde gerekli olan sermaye artırımı için gönderecektir.  

INVEO Yatırım Holding ve iştiraklerinin çeyrek asırı aşkın süredir sermaye piyasalarına olan inancıyla ve liderlik misyonuyla yürüttüğü faaliyetlerini, tüm dünyada ülkemizin bayrağını taşıma sorumluluğuyla da birleştirerek devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


Kredi Hesaplama