FİNANS

Özet Bilgi
DÖNÜŞÜM
İlgili Şirketler
BRKO, KZBGY, SAHOL, SNGYO, UMPAS
Sermaye Piyasası Kurulu'nun VII-128.1 sayılı "Pay Tebliği"'nin 15'nci maddesi gereğince, pay senetleri Borsada işlem gören ortaklıkların Kurul kaydında olan ancak Borsada işlem görmeyen statüde pay senetlerinin Borsada satışa konu edilebilmesi amacıyla Merkezi Kayıt Kuruluşu'na yapılan başvurulara ait bilgiler aşağıda yer almaktadır.
Borsa Kodu
Sıra No
Satışa Konu Pay Unvanı
Grubu
Yatırımcının Adı-Soyadı Unvanı
Nominal Tutar (TL)*
TAS İşlemi **
Satış Kısıtı **
Pay Satış Bilgi Formu ***
BRKO
1
BİRKO BİRLEŞİK KOYUNLULULAR MENSUCAT TİCARET VE SANAYİ A.Ş.
E
SIDDIKA SALTA
5.316,970
KZBGY
2
KIZILBÜK GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.
E
YUNUS TUĞRUL
562,500
SAHOL
3
HACI ÖMER SABANCI HOLDİNG A.Ş.
E
ÖMER SABANCI
2.600.000,000
SNGYO
4
SİNPAŞ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.
E
YUSUF BAHADIR BALCI
171.783,240
UMPAS
5
UMPAŞ HOLDİNG A.Ş
E
LÜTFİ ÖZDEMİR
45.220,000
(*) Nominal Tutar(TL): Bakiye alanlarında binlik ayracı olarak nokta (.), küsürat ayracı olarak ise virgül (,) kullanılmaktadır.
(**) İlgili veriler üye bildirimi doğrultusunda yayınlanmaktadır. Borsa tarafından satış işleminin Toptan Alış Satış İşlemi olarak (TAS) yapılacağı duyurulduktan sonra TAS işlem tarihinde paylar borsada işlem gören tipe dönüştürülecek olup, aksi taktirde dönüşüm işlemi mevzuatta öngörülen sürede tamamlanacaktır.
(***) Pay satış bilgi formu kapsamındaki payların Borsada satışa konu edilmesi halinde ilk satış işlemine, bu formun KAP'ta ilan edilmesini müteakip en erken üçüncü iş günü başlanabilmekte olup, dönüşüm işlemindeki sürelerde, pay satış bilgi formunun ilan tarihi dikkate alınır.

Kredi Hesaplama