FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN
[CONSOLIDATION_METHOD_TITLE] [CONSOLIDATION_METHOD]
İlgili Şirketler
[]
İlgili Fonlar
[]
Türkçe
oda_MaterialEventDisclosureGeneralAbstract|
Özel Durum Açıklaması (Genel)
oda_UpdateAnnouncementFlag|
Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
oda_CorrectionAnnouncementFlag|
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
oda_DateOfThePreviousNotificationAboutTheSameSubject|
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
-
oda_DelayedAnnouncementFlag|
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
oda_AnnouncementContentSection|
Bildirim İçeriği
oda_ExplanationSection|
Açıklamalar
oda_ExplanationTextBlock|
18 Aralık 2023 tarihinde kamuoyuna yaptığımız açıklamada belirttiğimiz üzere, %90 hissesini 41.000.000 TL (Kırk bir Milyon Türk Lirası) bedelle satın aldığımız, akabinde teknolojik ve altyapısal iyileştirmelerle faaliyetlerini güçlendirdiğimiz bağlı ortaklığımız Ayazağa Depoculuk ve Lojistik A.Ş.'nin %25 oranındaki hissesinin 325.000.000 TL (10.000.000 USD) bedelle Maş Kimya Plastik Nak. San. ve Tic. Ltd. Şti.'ne satışı konusunda taraflar arasında anlaşma sağlanmış ve ödemesi nakden ve defaten olmak üzere Hisse Devir Sözleşmesi imzalanmıştır.

Şirketimiz, 5 ay önce %90 hissesini satın alarak katma değerli servisler ile birlikte 70.000.000 TL (Yetmiş Milyon TL) değerinde araç parkı ve günlük 1.200 adet palet hacmi ekleyerek geliştirdiği bu yatırımın kısmi hissesinin satışı sonucunda yaklaşık 30 kat kâr elde etmiş olup, söz konusu kâr ilk bilançolarımıza yansıyacaktır.

Mevcut hisse devir işlemlerinin tamamlanmasını müteakip, Ayazağa Depoculuk ve Lojistik A.Ş.'deki hisse oranımız %67,5 olacaktır. Bağlı ortaklığımız olarak faaliyetlerine devam edecek olan Ayazağa Depoculuk ve Lojistik A.Ş.'nin daha da güçlendirilmesi ve karlılığının artırılması için gerekli tüm çalışmalara hız kesmeden devam edilecektir. Bu doğrultuda şirketin 2024 yılı ciro hedefleri %60 oranında artırılarak güncellenmiştir.

Yapılan hisse devir sözleşmesine istinaden, bağlı ortaklığımız olan Ayazağa Depoculuk ve Lojistik A.Ş.'nin 20 Mart 2024 tarihinde kamuoyuna açıkladığımız Fastlog Lojistik firması ile imzalamış olduğu İşletme Sözleşmesi aynı şekilde yürürlükte kalacaktır.

Paydaşlarımıza ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.