FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN
[CONSOLIDATION_METHOD_TITLE] [CONSOLIDATION_METHOD]
İlgili Şirketler
[]
İlgili Fonlar
[]
Türkçe
oda_MaterialEventDisclosureGeneralAbstract|
Özel Durum Açıklaması (Genel)
oda_UpdateAnnouncementFlag|
Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
oda_CorrectionAnnouncementFlag|
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
oda_DateOfThePreviousNotificationAboutTheSameSubject|
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
-
oda_DelayedAnnouncementFlag|
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
oda_AnnouncementContentSection|
Bildirim İçeriği
oda_ExplanationSection|
Açıklamalar
oda_ExplanationTextBlock|

Şirketimizin %11,50 oranında hissedarı olduğu, üretim ve perakendecilik tecrübesiyle Türkiye ayakkabı perakende sektörünün lideri Flo Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş.'deki (FLO) paylarımızdan toplam 6.355.263 TL nominal değerli kısmının ortak satışı yoluyla halka arz edilmek suretiyle satılmasına, FLO'nun halka arz çalışmaları kapsamında, çıkarılmış sermayesinin 690.000.000 TL'den 726.315.789 TL'ye artırılması nedeniyle ihraç edilecek olan toplam 36.315.789 TL nominal değerli payın  Şirketimizin yeni pay alma hakkının halka arz kapsamında talepte bulunacak yatırımcılar lehine kısıtlanmasının kabulüne ve halka arz ile ilgili işlemleri yürütmek üzere yetkilendirmelerin yapılmasına karar verilmiştir.

FLO paylarının halka arzına ilişkin olarak hazırlanan izahnamenin onaylanması amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu'na (Kurul) 14.06.2024 tarihinde başvuru yapılmıştır. Sn. Kurul'un incelemesine sunulan taslak izahname, FLO'nun ve halka arza aracılık edecek lider aracı kurumlar olan Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ve İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'nin internet sitelerinde ilan edilecektir.

Gelişmeler ilgili mevzuat çerçevesinde KAP üzerinden duyurulacaktır.

Saygılarımızla,

Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.


İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, açıklama metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.