BASIN BÜLTENİ-Evlilik Fuarı’na ‘kınacı robotlar’ damgasını vurdu
17/01/2020 18:10:25

    Bu yıl 18.’si gerçekleştirilen Evlilik Hazırlıkları ve Düğün
Ekipmanları Fuarı, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda  başladı. Yoğun katılımın yaşandığı fuarın en dikkat çeken  sürprizlerinden biri ise kına gecelerinin yeni fenomeni  kına tepsisi  taşıyan, kına türküsü söyleyen ve dans eden “kınacı robotlar” oldu.
    18 yıldır evlenmek isteyen çiftlerin ihtiyacı olan her şeyi, aynı  çatı altında bir araya getiren Evlilik Hazırlıkları ve Düğün
Ekipmanları Fuarı, bu yıl da düğün hazırlığı yapan çiftleri ve sektör  temsilcilerini buluşturdu. Bu yılki temasını ‘doğaya dönüş’ olarak  belirleyen fuar, evlenecek çiftlere tüm ihtiyaçlarını bir arada  sunmakla kalmıyor, trendler konusunda da yol gösteriyor. Fuarda her  yıl birçok yeniliği katılımcılarla buluşturan organizasyon, bu yıl da  ses getirecek bir sürprize imza attı.

    Kına Dansı Yapan Robotlar Fuarda Sizi Bekliyor

    Her geçen gün daha popüler hale gelen ve içine eğlenceli unsurlar  eklenen kına gecelerine 2020 yılında robotlar damga vuracak! Fuarın en  eski katılımcılarından olan, sektörün önde gelen firmalarından Erol
Yıldırım Kına Organizasyon’un standında ziyaretçilerle buluşacak olan  robotlar, bu yıl kına gecelerinin en büyük eğlencesi olacak. Akın
Robotics tarafından üretilen robotlar  kına gecelerinde tepsi taşıma,  kına türküsü söylemenin yanı sıra dans ekibiyle beraber kına dansı da  yapabilecekler.

    “Kınası gecesinin maliyeti, 2 bin TL – 15 bin TL arasında  değişiyor”
    Kına Organizasyon’un sahibi Erol Yıldırım, kına gecesi maliyeti  hakkında şunları kaydetti: “En ideal kına gecesi 2 bin TL’ye mal  olabilir. Kına gecesinin maliyeti 2 bin TL- 15 bin TL arasında  değişiyor.”

    Fuarın en pahalı gelinliği 80 bin TL!

    Her bütçeye hitap eden ürünlerin sergilendiği fuarın en pahalı  gelinliği ziyaretçilerle buluştu. Instagram fenomeni Selin Ciğerci’nin  gelinliğini hazırlayan Seren Moda, swarovski taşlı işlemelerle  donattığı gelinlik ile fuarın en pahalı gelinliğine imza attı.

    450 Binden Fazla Çift, Evlilik Dünyası’yla Evlendi!

    Türkiye’de her yıl gerçekleşen 500 bin evliliğin yaklaşık 90 bini
İstanbul'da gerçekleşiyor. Evlilik Dünyası Fuarı ise bu yıl da 40 bine  yakın çiftin düğün ve ev hazırlığı sürecinde, fikir edindiği ve  alışveriş yaptığı bir nokta olmaya devam edecek. Bugüne kadar 450  binden fazla çifte evlilik sürecinde rehberlik eden Evlilik
Hazırlıkları Fuarı  gelinlikten davetiyeye, ayakkabıdan pastaya, düğün  mekânından organizasyona kadar farklı iş kollarından temsilcileri bir  araya getirerek 18. kez ziyaretçisine güvenli ve avantajlı alışveriş  yapma imkânı sunacak. Sadece düğün gününe yönelik firmaları değil, ev  hazırlığı sürecinde ihtiyaç duyulabilecek ürün gruplarıyla yeni  firmaları da ziyaretçiyle buluşturan fuar, 2020 yılında da zengin ürün  ve hizmet yelpazesiyle evlenecek çiftlerin işini kolaylaştıracak.
    3 gün sürecek organizasyonda ziyaretçi çiftler, aradıkları tüm  materyalleri bir arada bulabilecekler, fiyat karşılaştırması  yapabilecekler, yeni trendleri takip edebilecekler ve fuara özel  çeşitli kampanyalardan yararlanabilecekler.

    Ortadoğu ve Avrupa’dan Sektör Temsilcilerini Ağırlayacak

    Evlilik Dünyası, yıllardır sektörün de tek buluşma noktası oldu.
Bu yıl geçtiğimiz yıllardan farklı olarak evlilik sektörüne iş yapan  düğün ekipmanı firmaları için de özel bir salon ayrıldı. Yıllardır  fuar içerisinde yer alan düğün ekipman firmaları, bu sene fuarda Lütfi
Kırdar Rumeli Salonu B katında yerlerini alacak. Fuar bu yıl   organizasyon ve düğün işi yapan firmaların toptan alım veya kiralama  yapabileceği birbirinden başarılı ekipman firmalarını fuarda bir araya  getirerek, hem yurt içinden hem de yurt dışından doğru alıcı ile  buluşturacak. Buna bağlı olarak, Orta Doğu ve Avrupa’dan çok sayıda  toptan alım yapacak sektör profesyonelini fuarda bir araya gelecek.

    30 bin kişi bekleniyor

    8 bin metrekarelik alanda gerçekleşecek ve yaklaşık 120 firmanın  katılacağı Evlilik Fuarı’nı 30 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.
Düğünlerde bu senenin en dikkat çekici eğiliminin “doğaya dönüş”  olduğunu ifade eden Didem Cılga, “Firmalar daha doğal, ekolojik ve  organik ürünlerle tüketicinin karşısına çıkacak. Bunun nedeni de artık  gençlerin daha bilinçli ve dünyadaki iklim krizinin farkında olup,  çevre bilinci gelişmiş bireyler olması ve tüketim yaparken  tercihlerini artık bu yönde kullanmaları” şeklinde konuştu.

    2020’nin Düğün Trendi: Doğaya Dönüş

    Evlilik Dünyası’nın bu yılki konseptine uygun olarak  2020 yılında  gelin ve damatlar daha sade, doğal, gösterişten uzak ve özgün  detaylarla düğün organizasyonlarında farklılık yaratacak. Düğünler  alternatif mekanlarda, daha samimi, abartıdan uzak ve eğlenceli  olacak. Tüm bu detaylar  yeni sezonda, gelinlikten davetiyeye, gelin  çiçeğinden damatlığa, masa süslemesinden ilk dans müziğine kadar düğün  organizasyonlarına hakim olacak. Kısacası, 2020 yılında evlenecek  çiftler, doğaya dönüş yaparak içlerindeki aşkı yeniden  filizlendirecekler!

    Yeni Moda: Cruise Gemilerinde Evlenmek

    Düğünlerde doğaya dönüşün en güzel örneklerinden biri de son  yıllarda popüler olmaya başlayan cruise gemilerinde evlenmek.
Kimilerine göre oldukça çılgınca ve çok zor bir işmiş gibi görünse de  cruise gemisinde evlenmek, kısacık bir sürede planlanabilen ve kolay  prosedürleri olan bir deneyim. Fuarın katılımcılarından olan Japonya  merkezli HIS’in Türkiye yatırımı olan Cruise Arama Motoru Cruise
Planet’in Müdürü Onur Ovacık, her beklentiye ve bütçeye uygun bir  cruise düğünü yapılabileceğini söylüyor. Düğününüz İskandinavya'nın  görkemli doğası içinde mi yoksa Akdeniz'in mavi sularında mı olsun?
Kış aylarının romantik atmosferinde mi yoksa yaz mevsiminin içinizi  ısıtan güneşli havasında mı? Bu detaylara karar verdikten sonra,  evlilik hizmeti sunan cruise gemileri arasından beklentilerinize ve  bütçenize en uygun olanı seçip, gelinlik-damatlık provaları, makyaj,  salonun süslenmesi, fotoğrafların çekilmesi ve damadın yaka çiçeğine  kadar organize edebileceğimiz evlilik paketlerini satın  alabiliyorsunuz. Böylece doğa içerisinde, muhteşem manzaralar ve  sonsuz mavilik eşliğinde yıllarca herkesin konuşacağı sıra dışı bir  düğün deneyimi yaşayabiliyorsunuz.
    Bu yıl 18.’si gerçekleşecek olan “Evlilik Hazırlıkları ve Düğün
Ekipmanları Fuarı”, 17-19 Ocak 2020 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar
Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek.

    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey 
Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.