Frost: Brintanya, Brexit sonrası AB'nin adil rekabeti denetlemesini kabul etmeyecek
18/02/2020 06:52:19

     Britanya Başbakanı Boris Johnson'ın AB danışmanı David Frost,
Brexit sonrasında AB ile Britanya arasında herhangi bir yeni ilişkide
AB'nin adil rekabet için eştk muamele garantisi olarak adlandırılan  alanda herhangi bir gözetim, denetimini kabul etmeyeceklerini söyledi.
     Brüksel'de konuşan Frost, "Eşit, adil muamele konuları olarak  adlandırılan alanda AB gözetim, denetimini kabul edebileceğimizi düşünmek  bizm ne yapmakta olduğunu görememek anlamına geliyor" dedi.
     Frost, Britanya hükümetinin bu duruşunda herhangi bir gevşemenin  kamuoyu tarafından desteklenmeyeceğini belirtirken, "Eğer AB, sağlam  ve sürdürülebilir bir yeni ortaklık istiyorza Britanya'ya bir eşiti  gibi davranmalı" diye konuştu.
     Britanya'nın AB ile yeni müzakerecisi olan Frost, AB üyesi  ülkelerin sıfır kota ve sıfır tarife öngören bir ticari ilişkiden  kuşkuları var ise Londra'nın AB ile Avustralya tarzı bir serbest ticareti kabul etmeye hazır olduğunu da vurguladı.
     AB'nin Avustralya ile bir serbest ticaret anlaşması bulunmuyor.
Avustralya tarzı serbest ticaret pratikte DTÖ kuralları tarafından  yönlendirilen bir ticari ilişkiyi ifade ediyor.
    Frost yaptığı açıklamada, "Biz, Avrupa Birliği'nden herhangi bir  özel talepte bulunmuyoruz, basit bir serbest ticaret anlaşması istiyoruz" dedi.
    Britanya'nın Brexit sonrasında sübvansiyonların kontrolü ve devlet  yardımlarının düzenlenmesi konusunda kendi sistemini geliştireceğini belirten
Frost, AB ile müzakere pozisyonlarının temel parçaları üzerinde taviz  vermeye, uzlaşmaya hazır olmadıklarını vurguladı.

    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey

Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.