BASIN BÜLTENİ-Setrow: COVID-19 perakende tüketicilerini online ticarete taşıdı
03/04/2020 18:10:25

    Bildiğiniz gibi COVID-19 süreci, özellikle fiziksel mağazalar  aracılığıyla perakende satış yapan binlerce işletmenin yol haritasını  değiştirdi. Dijital reklama ve e-ticaret alt yapılarına yapılan  yatırımlar arttı. Bu süreci yakından takip eden ve sektörde onlarca  global iş ortağı olan Entegre Dijital Pazarlama Platformu Setrow,  “Covid-19’un Sektörel Bazlı Online Alışverişe Etkisi”ni ölçen bir  araştırma yaptı ve bu araştırma sonucunu Infografik ile destekleyerek  analizlerini paylaştı. Coronavirus sürecinde dijital pazarlama  faaliyetlerinin halen gördüğü ilgi ve dönüşüm oranı itibariyle  kullanımı en yüksek araç olan e-mail marketing ile kullanıcının  içerikteki linklere tıklama oranlarındaki ve dönüşüm oranlarındaki  artış ivmesi analiz edildi.
    Yapılan araştırma, coronavirus döneminde dijital tüketicilerin  satınalma alışkanlıklarını değiştirdiğini ortaya koyuyor. Özellikle  perakende sektöründeki başta gıda olmak üzere sağlık, spor ve  elektronik odaklı şirketlerin bu dönemde e-mail marketing yapma  oranının ciddi şekilde arttığını gösteriyor. Kullanıcıların içerikteki  linklere tıklanma oranları ve dönüşüm oranlarının da artış gösterdiği  araştırma, birçok e-ticaret sitesindeki satışlarda büyük bir  hareketliliğin olduğunu ortaya koyuyor.
    Dijital dönüşüme "zorunlu" katkı sağladığımız bu süreçte,  araştırmayla ilgili detayları sizinle paylaşıyorum.
    Araştırma bültenimizi değerlendirme şansınız olursa, daha detaylı  ve farklı perspektiflerle ele alabileceğimiz farklı araştırma  konularıyla ilgili veri madenciliği yapmamız için bizi teşvik etmiş ve  desteklemiş olacağınızı özellikle belirtmek isteriz.    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey 
Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.