ANALİZ-Yurt Dışı Türev-Petrol(Yatırım Finansman)
10/08/2020 14:52:05

    Yatırım Finansman Menkul Değerler Tarafından Hazırlanan Yurt
Dışı Türev Analizi:
    "AMERİKAN TİPİ HAM PETROL (WTI): Ham petrol fiyatları haftanın son  işlem gününde yüzde 1,9 düşüşle 41,17 seviyesine yönelik aşağı yönlü  ataklarını sıklaştırdığı görülüyor. Piyasalarda ABD-Çin arasında  sosyal medya şirketleri üzerine artan gerilim ile zayıflayan risk  iştahının ham petrol tarafında da zayıf görüntüyü tetiklediği  görülmekte. Bu hafta petrol sondaj kulesi sayısının da 4 adet azalarak  emtia toparlanmalarına destek olduğu görülüyor. Saudi Aramco CEO'su
Amin Nasser'in salgın kısıtlamalarının hafifletilmesinin ardından  petrol talebinin toparlanmasını beklediğini belirtmesi dikkat çekti.
Bu gelişmelerin akabinde emtiadaki alım potansiyelinin 43,75 $ direnci  ile hız kazanması beklenebilir. "

    Analizin tamamı için:

https://www.yf.com.tr/media/report/yurtdisi-piyasalar-bulteni-10-08-2020-14-44

                          ******

    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı  sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri  tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer  alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize  uygun sonuçlar doğurmayabilir.

                           ******* 

    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey

Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.