BASIN BÜLTENİ-Şekerbank, cep telefonlarını POS cihazına çeviren teknolojiyi müşterilerinin hizmetine sundu
27/10/2020 18:10:30

    Şekerbank, cep telefonları ile uzaktan ve temassız ödeme  alınmasını sağlayan teknoloji ürünü CEPOS’u esnaf ve işletmelerin  hizmetine sundu. Banka ve kredi kartıyla ödeme almak isteyen esnaf ve  işletmeler, CEPOS ile herhangi ek bir cihaza gerek kalmadan cep  telefonlarıyla diledikleri an diledikleri yerde, anında ve temassız  ödeme kabul edebilecek.
    Şekerbank, esnaf ve işletmelere tahsilatlarda büyük kolaylık  sağlayacak inovatif ürünü CEPOS’u hayata geçirdi. Şekerbank, banka ve  kredi kartıyla ödeme alma hizmeti kuruluşu Ödeal ile gerçekleştirdiği  iş birliğiyle akıllı telefonları POS cihazına dönüştürecek. İş birliği  kapsamında banka ve kredi kartı ile ödeme almak isteyen esnaf ve  işletmeler herhangi ek bir cihaza gerek kalmadan cep telefonlarını POS  cihazı olarak kullanabilecek.
    CEPOS uygulamasında aidat, kullanım bedeli gibi ücretler  bulunmazken, işlemler kart sahibinin cep telefonuna gelen SMS ile  uzaktan ödeme yöntemiyle tamamlanıyor.

    Tuğbay Kumoğlu: “Esnaf ve işletmelere diledikleri yerden temassız  tahsilat yapma imkanı sağlıyoruz”

    Şekerbank KOBİ, Perakende ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür
Yardımcısı Tuğbay Kumoğlu, CEPOS ürünü ile ilgili şunları söyledi:  “Pandemi ile beraber temassız ödeme sistemlerine ilgi ciddi oranda  arttı.Biz de bu dönemde Ödeal ile yaptığımız iş birliği sayesinde  esnaf ve işletmelerimize CEPOS uygulaması ile diledikleri zaman  diledikleri yerde banka veya kredi kartı ile cep telefonlarından  temassız tahsilat yapma imkanı sağladık. CEPOS uygulaması POS cihaz  maliyetini de ortadan kaldırıyor. Bu da bankacılık sistemine dahil  olamayan özellikle düşük tutarlarla işlem yapılan mikro segmentteki  esnafımızın nakit akışlarını artırarak maliyetlerini azaltmasını  sağlıyor. Tüm müşterilerimizin işlerine hız, verimlilik ve kolaylık  sağlayacak katma değerli hizmetler sunmaya devam edeceğiz.”

    Fevzi Güngör: “Kullanıcı dostu yeni bir ödeme çözümü sunuyoruz”

    Ödeal kurucu ortağı ve Genel Müdürü Fevzi Güngör ise konuyla  ilgili olarak: “Şekerbank ile yaptığımız işbirliği ile Türkiye’ye  kullanıcı dostu yeni bir ödeme çözümü daha sunmanın mutluluğunu  yaşıyoruz. Ödeal’ın kendisini kanıtlamış ödeme çözümlerinin
Şekerbank’ın bankacılık tecrübe ve birikimiyle bir araya gelmesinin  güzel bir sinerji oluşturmasını bekliyoruz. CEPOS ürününün Ödeal  altyapısı üzerinden çalışması bizim için de sunduğumuz ürünlerin daha  geniş kitlelerle buluşması açısından önemli bir kilometre taşıdır.
Banka-fintek işbirliklerini sadece hesap açıp POS vermenin ötesine  geçiren bu gibi adımları son derece vizyoner ve Türkiye için doğru  buluyoruz” dedi.Bültenimizin değerlendirilmesini rica ederiz.

Sevgiler,

Gürkan Aydemir.Tüm görselleri indirmek için  style=
Ek Dosyalar msword Icon    Sekerbank_CEPOS_BB_27.10.2020.docx    İndir


Bu eposta 'Şekerbank' adına cicek.aslan@foreks.com adresine  gönderilmiştir.
'Şekerbank' ile ilgili ve/veya başka bir marka ile ilgili basın  bülteni veya basın daveti almak istemiyorsanız marka, sektör ve  abonelik ayarları için lütfen tıklayınız. powered by Faselis
CID: 1SyYJ,1,11977,786316-631180-lambda 1.1
Bu epostayı görüntülemekte zorluk yaşıyorsanız: Lütfen tıklayınız.
    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey 
Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.