ANALİZ-USD/TRY Paritesi(IKON Menkul)
21/01/2021 18:16:56

    IKON Menkul Tarafından Hazırlanan Teknik Analiz:
    "USDTRY - TCMB'nin Mesajı ve Kurun Hareketi…
    USDTRY paritesi için bugün TCMB'nin para politikası kararları  önemliydi. TCMB, piyasa beklentilerine paralel olarak politika faizini
%17'de sabit tutma kararı aldı. Enflasyon görünümündeki olumsuz  etkilerin devam ettiğini belirterek 2021 yıl sonu enflasyon hedefi  kapsamında sıkı para politikasının uzun bir müddet sürdürülme kararı  verildiği belirtildi.
    TCMB'nin enflasyon ve fiyat istikrarı hakkında ısrarlı ve güven  veren mücadele açıklamaları, faiz sabit bırakılsa bile Türk Lirası  tarafına olumlu yansıdı. USDTRY paritesi hafta başından bu yana  kademeli olarak geri çekilmekteydi. Bugün de bu durum devam etti ve  kur karar sonrası 7.35 seviyelerini gördü.
    Teknik olarak 200 günlük ortalamanın hemen dibine gelen kurda, 200  günlük ortalamanın günlük mum ile kırılması teyit edilirse olası  düşüşler devam edebilir ve 7.19 seviyesi gündeme gelebilir. Daha önce
6 Ocak tarihinde 200 günlük ortalama test edilmiş ama günlük mum ile  kırılamadan tepki gelmişti. Bu sebeple günlük mum kapanışlarını takip  etmek önemli.
    200 günlük ortalamadan gelebilecek olası tepkilerde ise 7.40 ara  direnç, 7.50 ise günlük ana direnç olarak takip edilebilir.

Destekler: 7.35 - 7.30 - 7.19
Dirençler: 7.40 - 7.50 - 7.61/7.67 "

                           ******

    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı  sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri  tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer  alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize  uygun sonuçlar doğurmayabilir.

                           *******

    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey 
Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.