ANALİZ-Altın Fiyatları(Ahlatcı Yatırım)
21/09/2020 08:55:31

    Ahlatcı Yatırım Tarafından Hazırlanan Altın Analizi:
    "XAUUSD

    Kritik FOMC sonrası Perşembe gününe güçlü başlayan Dolar'ın etkisi  ile birlikte satış baskısı yaşayan değerli metalde aşağı yönlü  hareketlerin devam ederken, ABD'de beklentilerin altında açıklanan  ekonomik verilere rağmen aşağı yönlü hareketi takip edilmişti.
Haftanın son işlem gününde ise koronavirüs vaka sayılarındaki artışın  neden olduğu endişeler ve Dolar endeksindeki yatay seyre ek olarak,  risk iştahındaki gerileme güvenli varlık olarak değer gören Ons
Altın'a destek olmayı sürdürürken gün sonunda yukarı yönlü  hareketlerin devam ettiği gözlendi.
    Teknik olarak incelediğimizde, Ons Altın'ın 1952 Dolar seviyesinde  belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Artan talep ile Ons Altın'ın  yukarı yönlü hareketlerin devam etmesi durumunda sırası ile 1958, 1965  ve 1972 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir.
Aşağı yönlü hareketlerin devam etmesi durumunda ise 1945, 1940 ve 1932  destek seviyeleri kısa vadede takip edilebilir.

    GAUTRY

    Perşembe günü kurda 7,55 seviyesi üzerindeki yukarı yönlü  hareketler devam ederken, Ons Altın'da gözlenen geri çekilmeye ek  olarak, Gram Altın'da yatay hareketin sürdüğü takip edilmişti.
Haftanın son işlem gününde ise takip edilen gelişmelerin değerli  metali desteklemesi ve kur tarafında izlenen yukarı yönlü hareketler  ile birlikte Gram Altın'ın 475 TL seviyesi üzerinde haftayı  sonlandırdığı gözlendi.
    Teknik olarak incelediğimizde, Gram Altın'ın 475 seviyesinde  belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 473 destek seviyesinin  üzerinde kaldığı sürece gelebilecek alımlar ile yukarı yönlü eğilimin  devam etmesi durumunda 477, 479 ve 482 takip edilmesi gereken önemli  direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile Gram Altın'daki  eğilimin aşağı yönlü hareketinde ise 473, 471 ve 469 destek seviyeleri  takip edilmelidir."

                           ******

    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı  sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri  tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer  alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize  uygun sonuçlar doğurmayabilir.

                           *******

    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey 
Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.