BASIN BÜLTENİ-Lexus’un Lüks SUV’u RX yenilenerek Türkiye showroomlarında satışa sunuldu
05/06/2020 18:14:41

    Premium otomobil üreticisi Lexus' un RX SUV modeli, marka  tarihinin en dikkat  çekici modellerinden biri olmaya devam ediyor.
İlk kez 1998 yılında dünyanın ilk lüks SUV’si olarak tanıtılan RX,  yenilenerek iddiasını daha da artırdı ve Türkiye’de Lexus’un İstanbul  ve Ankara showroomlarında 801 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa  sunuldu.   
    Bu lüks SUV modeli 5 kişilik versiyonun yanı sıra, RX L ismiyle 6  veya 7 kişilik  oturma kapasitesiyle tercih edilebilecek. 6 kişilik RX
L ise, Kaptan Köşkü koltuklarıyla daha fazla konfor sunacak. 
    Her geçen jenerasyon konumunu güçlendiren RX, markanın dünya  çapında en  çok satış elde eden modeli olurken, birçok ilki de  beraberinde getiriyor. 2005’te ilk kendi kendini şarj eden lüks hibrit
SUV olan RX 400 ile dikkatleri üzerine çeken model, yenilenen dördüncü  jenerasyonu ile tüm yönlerini daha da kuvvetlendirdi.   

    Daha güçlü ve sportif tasarım

       Markanın yeni tasarım diline uyum sağlayan RX, daha ince  farlara ve daha  yuvarlak hatlı tamponlara sahip oldu. Arkada ise  yeniden tasarlanan tamponla birlikte daha zarif ve güçlü bir tarz  ortaya koyuldu. Stop grubunda ve sinyallerde çeşitli L motiflerine yer  verildi.     Lexus RX' in konfor ve tasarım konusunda zaten büyük  beğeni toplayan kabini daha da iyileştirildi ve 12.3 inç dokunmatik  ekranla donatıldı. Aynı zamanda sürücü ve yolcunun kolay kullanımı  için de yeni düzenlemeler yapıldı. Yeni RX’in multimedya sistemi,
Apple CarPlay ve Android Auto akıllı telefon bağlantı sistemlerini de  sağlıyor. 

    RX L’de Kaptan Köşkü Koltuklarda VIP konforu

    Yenilenen RX ile birlikte Lexus, 6 kişilik oturma düzeninde her  koltukta daha fazla  konfor arayanlar için özel olarak geliştirilen  ikinci ve üçüncü sırada ikili oturma düzenine sahip Kaptan Köşkü  koltukları sunuyor. VIP konforu sağlayan bu  koltuklar orta sıra  koltukların ayrı ayrı katlanmasıyla, kaydırılmasıyla ve özel  kolçaklarıyla daha fazla konfor ve yaşam alanı sağlanıyor. 
    Yedi kişilik oturma kapasitesine sahip RX L versiyonu ise,  yenilenerek daha  fonksiyonel hale getirildi. Üçüncü sıra koltuklarda  iki farklı oturma pozisyonu ile artık 95 mm daha fazla diz mesafesi  sunuluyor.   

    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey 
Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.